fudbaler TSC na utakmici UEFA Lige Konferencija protiv Astane na Almati Central stadionu, Almati 03.10.2024. godine Foto: MN press/mr Fudbal, TSC, UEFA Liga Konferencija, Astana
Novi poraz TSC-a u Evropi (Foto: MN press)

TSC pogodio 3 prečke i puk’o u Kazahstanu: Nova bruka srpskog fudbala – 40. poraz na 46 utakmica!?

Srpski klubovi igraju očajno u Evropi ove sezone, a posle Crvene zvezde, koja je ubedljivo poražena od Intera na “Đuzepe Meaci” sa 4:0, i TSC je ove nedelje zabeležio poraz na startu ligaške faze Lige konferencije. Klub iz Bačke Topole izgubio je u Kazahstanu od Astane sa 1:0.

Nisu imali sreće fudbaleri Jovana Damnjanovića, koji su u većem delu meča igrali bolje od domaćina. Pogodili su čak tri puta okvir gola, ali lopta nije htela u mrežu koju je branio hrvatski golman Čondrić.

Meč se zbog renoviranja stadiona Astane igrao 1.500 kilometara daleko u Almatiju, pred minornim brojem gledalaca, a domaćin je iskoristio prvu priliku na meču i preko Kazukolovasa u 15. minutu došao do startne pobede u trećem po kvalitetu takmičenju.

Najbolje prilike za TSC propustili su Pantović u 29, Đakovac u 43. i Ćirković u 47. minutu, i svaki put je lopta posle njihovih šuteva udarila o prečku domaćeg gola. Pokušao je i Petar Stanić atraktivno “makazicama” u 76. minutu, ali je bio neprecizan.

Astana se u drugom poluvremenu branila, a sve nalete fudbalera iz Bačke Topole odlični hrvatski golman Čondrić je uspeo da ukroti, pa je zavredio epitet igrača utakmice. Fudbaleri iz Bačke Topole šutirali su na ovom meču čak 25 putam ali džaba kad nema ko da postigne pogodak.

Pošto igrači TSC-a nisu znali kako se daje gol, pokazao im je u 89. minutu Usman Kamara, koji je posle kontre rutinski matirao golmana srpskog tima. Srećom, gol je poništen zbog ofsajda, ali način na koji su ga igrači srpskog tima primili pokazuje sve mane ovog tima.

Još jedna bruka srpskog fudbala

Poraz TSC-a u Kazahstanu je čak 40. na poslednjih 46 mečeva za srpske klubove na međunarodnoj sceni, a ove godine naša liga je među najgorim zemljama Evrope kada je u pitanju klupski fudbal.

Očajni rezultati svih naših predstavnika i porazi koji su se nagomilali, uticaće da Srbija padne ispod 20. mesta na UEFA listi, pa više neće biti zagarantovanog učešća u grupnim fazama za naše klubove, koji očigledno imaju velikih problema i protiv klubova iz minornih zemalja.

TSC će u drugom kolu, 24. oktobra, ugostiti poljsku Legiju, koja je kod kuće pobedila Betis sa 1:0 golom francuskog defanzivca Stiva Kapuadija u 24. minutu.