VELJKO POPOVIC rukometas Partizana na utakmici finala Kupa Srbije protiv Vojvodine u SC Slana Bara, Novi Sad 13.04.2024. godine Foto: Ivica Veselinov / MN PRESS RUKOMET, HANDBALL, KUP SRBIJE, NATIONAL CUP, VOJVODINA, PARTIZAN
(Foto: MN press)

Još sportova

Partizan pregazio Zvezdu u večitom derbiju

Rukometaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu u večitom derbiju sa 29:19 (15:9) u sklopu drugog kola rukometne Superlige Srbije.

Crno-beli su slavili i protiv Vojvodine u Novom Sadu sa 30:28 u prvom kolu pa je jasno da imaju kvalitet da se bore za titulu što su potvrdili trijumfom nad večitim rivalom.

Rukometaši iz Humske, koji su imali veliku podršku sa tribina igrali su agresivno i čvrsto u odbrani, a imali su i bolja rešenja u napadu, pa su na poluvremenu vodili sa 15:9.

U nastavku meča, na parketu je postojala samo jedna ekipa – Partizan. Dominirali su u oba smera, sredinom ovog perioda igre vodili su sa 24:12, a jedina dilema je bila – koji će biti krajnji rezultat.

Najefikasniji u sastavu Partizana, bili su Nikola Crnoglavac sa osam, Marko Vasić sa pet, Ivan Mićić, Miha Kotar i Mladen Šotić sa po tri gola.

Kod Zvezde su najbolji bili Veljko Davidović sa četiri, Viktor Matičić i Dušan Andrijević sa po tri gola.