Rukomet

Haotično u Banjaluci: Vošin igrač patosirao golmana Partizana, “grobari” izbačeni iz dvorane

U Banjaluci se ovih dana održava Svesrpski kup u rukometu, koji je zamišljen kao Superkup Srbije, ali sa klubovima iz Republike Srpske. U drugom polufinalu su se sastali rukometaši Vojvodine i Partizana, kao šampioni i osvajači Kupa Srbije.

U neizvesnoj završnici pobedu i plasman u finale je odnela Vojvodina rezultatom 24:22. U meču koji je imao puno kontroverzi i skandala. Najzaslužniji za trijumf bio je Milan Jovanović, koji je tri od 10 pogodaka postigao u poslednja tri minuta.

Već na startu su dva kluba nastavila tamo gde su stala na kraju prošle sezone, a kada je došlo do tuče navijača i pražnjenja tribina. Toga je bilo i ovog puta.

Sve je počelo kada je iskusni rukometaš Voše Vukašin Vorkapić namerno napucao u glavu golmana Partizana Saida Heidarirada. Sudije su procenile da je to bila očigledna namera i pokazale crveni karton.

Opet se praznila dvorana

Vojvodina se oporavila od toga i preokrenula rezultat već do poluvremena. Bila je to minimalna prednost, koju su Novosađani održavali, dok je na tribinama ponovo bilo haotično. Do te mere da su pripadnici obezbeđenja bili primorani da izbace “grobare” iz dvorane.

Nekako je Vojvodina privela meč kraju u svoju korist i zakazala meč za trofej. “Lale” će se za trofej boriti protiv Borca iz Banjaluke, koji je ranije tokom dana sa 27:26 bio bolji od Sloge iz Doboja.