Toni Đerona slavi; Foto: MN Press

Još sportova

Ljudi, da li je ovo moguće?! Srbija “razbijala” Island, pa sama sebi ukrala pobedu u poslednjem minutu!

Rukometaši Srbije otvorili su nastup na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj utakmicom protiv Islanda. Rekli bi smo u velikom stilu da se nije desila blaga katastrofa u poslednjih 30 sekundi.

. U prvom kolu ostvaren je remi rezultatom 27:27 (10:11), ali ono što se desilo samoj završnici bacilo je senku na igru i energiju koju su prikazali izabranici Tonija Đerone. Naime, Srbija je vodila sa 27:25 do poslednjeg minuta, a onda je od 59:35 minuta do samog kraja primila – dva gola! Najpre jedan sa bekovske pozicije, a potom je krenula u napad i neshvatljivo prepustila loptu Islanđanima za kontru i krajnjih 27:27.

Nema dileme da je Španac Đerona konačno zategao tim u sistemu koji želi. Ima kompletan roster (pu, pu, da ne ureknemo) i Srbija zbog toga deluje zaista moćno. I rukometni laici znaju da je vraški teško igrati protiv skandinavskih zemalja, a upravo takvu je Srbija ove večeri bacila na kolena. Rastrčani Islanđani, koji ubijaju brzim centrom, krilima i kontrama, bili su zaustavljeni u dovoljnoj meri, ali… Desio se već opisani scenario.

– Igrači su bili fantastični 690 minuta. Odluke koje smo donosili u poslednja dva minuta nisu bile dobre. Imamo još 2 utakmice i imamo čemu da se nadamo. Psihološki i fizički moramo da se vratimo. I dalje je sve u našim rukama. Kontrolisali smo utakmicu. U napadu je svaki igrač dao ponešto i to je nova situacija – rekao je Đerona neposredno posle meča.

Najefikasniji kod Srbije bio je Dragan Pešmalbek sa pet golova, Petar Đorđić postigao je četiri, a Bogdan Radivojević i Lazar Kukić po tri. Za Island Bjarki Mar Elison postigao je sedam, a Bjorn Gudjonson pet golova.

Rukometaši Srbije naredni meč igraju u nedelju protiv Mađarske (20.30), a dva dana kasnije sledi duel protiv Crne Gore (18.00). Plasman u drugu fazu izboriće dve najbolje plasirane selekcije.