Rukometasice Srbije na utakmici EHF kvalifikacija za Evropsko Prvenstvo protiv Bugarske u Kristalnoj Dvorani, Zrenjanin, 11.10.2023. Foto: Ivica Veselinov / MN PRESS RUKOMET, HANDBALL, SRBIJA, BUGARSKA, EHF

Još sportova

Srpkinje dobro počele, pa se opet raspale: Nemice su, ipak, prejake

Srpske rukometašice, ipak, nisu taj nivo. Ženska rukometna reprezentacija Srbije poražena je od Nemačke u meču 2. kola grupe 3 druge faze Svetskog prvenstva rezultatom 31:21. Srpkinje se jesu “uvukle” u drugu fazu planetarnog šampionata, ali su i dalje bez bodova. Nemice, pak, su upisale čak osmi bod i nalaze se na prvom mestu ove grupe.

Još jednom su izabranice Uroša Bregara dobro počele meč protiv favorita i imale na startu u više navrata po dva gola prednosti. Međutim, već do poluvremena je sve to palo u vodu. Niz grešaka dovodio je Nemice u situaciju da lako poentiraju, te su preokrenule na 14:11. Ipak, Srbija je sa dva brza gola uspela da dođe do -1 na velikom odmoru. I ništa više od toga.

Srpski tim je dobro počeo drugo poluvreme i golom Dunje Radević poveo je sa 15:14. Potom i pogotkom Jovane Jovović sa 16:15. Nemačka je posle toga pojačala i odbranu i napad. Napravila je seriju 6:0 i stekla sigurnu prednost, koja je u završnici utakmice iznosila i 11 golova razlike, 31:20.

U ekipi Srbije najefikasnija je bila Jovana Jovović sa šest golova. Katarina Bojčić, Dunja Radević, Marija Laništanin, Sanja Radosavljević, Teodora Veličković i Aleksandra Vukajlović postigle po dva gola. Nemačku su predvodile Antje Del sa pet golova, Dženi Behrend, Emili Bolk i Ksenija Šmits sa po četiri gola.

Poslednju utakmicu na takmičenju koje se igra u Danskoj, Švedskoj i Norveškoj, srpske rukometašice će igrati u ponedeljak od 15.30 protiv Japana.