rukometasica Crvene zvezde na utakmici finala plej ofa Superlige Prvenstva Srbije protiv Zeleznicara u hali Banjica, Beograd 11.05.2024. godine Foto: MN Press / vm Rukomet, Zeleznicar, Crvena zvezda, Superliga Prvenstvo Srbije, Zene, Plej of
Sara Garović vodi Zvezdu ka istorijskoj tituli, Foto: MN Press

Još sportova

Sara Garović vodi Zvezdu prema tituli: Još korak nedostaje do istorije kluba

Rukometašice Crvene zvezde su na pragu istorijske prve titule šampiona Srbije u istoriji kluba. Crveno-bele su povele 1-0 u finalnoj seriji protiv Železničara iz Inđije, pošto su u prvom meču slavile 30:28.

Briljirala je ponajbolja rukometašica Superlige Srbije, Sara Garović, koja je i dovela crveno-bele do pobede sa 8 golova.

Od prvih 10 golova Zvezde na utakmici postigla je 7 i omogućila svom timu da stekne prednost koja je ipak bila nedostižna za šampiona iz 2022. godine.

Odlično su odigrale prvo poluvreme i uvodne minute drugog izabranice Saše Boškovića. Stekle su prednost od 21:15. Gošće su se vratile u meč preko Dunje Tabak. Ipak, kao ključni momenat se može izdvojiti odbranjeni sedmerac Zvezdine golmanke, Gordane Petković, pri rezultatu 23:20.

Posle toga su crveno-bele ponovo otišle na 6 golova prednosti i uspele da privedu meč kraju.

Uz Saru Garović sa 8 golova istakle su se i Aleksandra Stamenić i Teodora Veličković sa po 6 golova, dok je Petrović zabeležila 12 odbrana za pobednički tim.

Najefikasnija na meču bila je reprezentativka Srbije Nataša Lovrić sa 10 golova za Železničar.

Podsećamo da je Crvena zvezda ove sezone već osvojila Kup Srbije, prvi u istoriji kluba, i sada je na pobedu od osvajanja i prve titule u istoriji, a time i duple krune.

Druga utakmica finala se igra u Inđiji u sledeće subote. U slučaju da Železničar trijumfuje majstorica za titulu će se igrati na Banjici.