STEFAN MITROVIC, MILOS CUK, NIKOLA JAKSIC , GOJKO PIJETLOVIC golman EKIPA vaterpolista reprezentacije Srbije na utakmici polufinala FINA Svetske lige protiv Australije na bazenu Tasmajdan, Beograd, 22.06.2019. godine Foto: Marko Metlas Vaterpolo, Srbija, FINA Svetska liga, Australija
Vaterpolisti Srbije igraće na Olimpijskim igrama, Foto: MN Press/Marko Metlaš

Još sportova

Srbija gubila 8:5, a onda je Amerikanac udario Jakšića: Desio se ludi preokret i “delfini” idu na Olimpijske igre

Vaterpolisti Srbije pobedili su selekciju SAD 14:12 u poslednjem meču u grupi na Svetskom prvenstvu i obezbedili direktan plasman u četvrtfinale.

Neće se dogoditi senzacija da olimpijski šampion ne brani zlato na Olimpijskim igrama u Parizu! Srpski vaterpolisti, aktuelni dvostruki uzastopni osvajači zlatne olimpijske medalje, obezbedili su učešće na Igrama u Parizu.

Poslednju šansu za plasman na OI su izabranici selektora Uroša Stevanovića iskoristili i to na najbrži mogući način, direktnim plasmanom u četvrtfinale Svetskog prvenstva.

Neverovatan i lud preokret su napravili iako su bili u teškoj situaciji u jednom trenutku. Amerikanci stigli do vođstva 8:5. Krenuli su “delfini” na sve ili ništa u trećoj četvrtini, stisli odbranu i počeli da sustižu zaostatak.

Amerikanac pesnicom udario Jakšića

Postigli su dva gola i imali napad za izjednačenje kada je Amerilkanac napravio nesportski potez. Ben Halok je udario pesnicom Nikolu Jakšića ispod vode, sudije su to okarakterisale kao nesportski faul.

Ponajbolji igrač SAD je dobio direktan crveni karton, a njegov tim je kažnjen da naredna 4 minuta igra sa igračem manje i u odbrani i u napadu. Takav poklon aktuelni olimpijski prvaci, koliko god podmlađeni bili, ne propuštaju.

Od 5:8 do 11:8

Do kraja treće četvrtine napravljena je serija od 4 uzastopna gola i sa 5:8 su stigli do 11:8. Kada se Amerikancima na početku poslednje deonice vratio igrač i broj vaterpolista u bazenu postao ravnopravan, bilo je već prekasno.

Naš napad je funkcionisao kao sat pod diregentskom palicom kapitena Jakšića, dok je golman Radoslav Filipović spustio roletnu. Pobeda je mogla biti i ubedljivija da nije došlo do opuštanja u poslednjih minut i po.

Po tri gola za Srbiju su postigli Mandić, Jakšić i Vučinić, a 2 je postigao Ubović.

Sada naši odbojkaši mogu da predahnu i napune baterije za četvrtfinale. Tamo će im najverovatniji protivnik biti Hrvatska koja će pre toga morati da igra meč osmine finala protiv Brazila ili Kine.