Rukomet Srbija Mađarska

Još sportova

Srbija izgubila od Mađarske: Orlove samo teorija drži na EP, evo šta im treba u poslednjem kolu

Srbija je u komšijskom derbiju na Evropskom prvenstvu u rukometu, u drugom kolu grupne faze, poražena od Mađarske rezultatom 27:28.

Utakmica je krenula prilično ujednačeno, Vorkapić je doneo prednost našem timu, a brzo su Mađari izjednačili preko Sipoša.

Dobar ritam u napadu uz čvrstu odbranu doneo je našem timu prednost sa rezultatom 7:5, ali je potom usledila strašna serija naših protivnika.

Mađari su na leđima raspoloženog Banhidija uspeli da potpuno preokrenu rezultat i isti drže do kraja poluvremena.

Srbija je u završnici prvog poluvremena uspela da istopi minus od tri gola i da na odmor ode sa golom zaostatka.

Dobrim delom drugog poluvremena igralo se gol za gol, do izražaja su došle dobre odbrane golmana, a onda totalni pad našeg tima.

Orlovi punih sedam minuta nisu uspeli da postignu pogodak, dok su Mađari to vešto koristili da se odlepe na pet golova razlike.

Do kraja sa takvom igrom se više nije moglo, tako da je naša reprezentacija posle sjajne utakmice sa Islandom doživela novi poraz, ali još uvek nije završila učešće na Evropskom prvenstvu samo sada zavisi od duela Islanda i Mađarske uz pobedu protiv Crne Gore koja je završila učešće.

Srbiji u narednoj rundi treba ubedljiva pobeda (bar sa dva gola razlike) nad Crnom Gorom, ali i to da Mađarska slavi nad Islandom. Gol razlika će biti jako bitna.