rukometasica Crne Gore na utakmici EHF kvalifikacija za Evropsko Prvenstvo protiv Srbije Kristalnoj Dvorani, Zrenjanin 29.02.2024. godine Foto: Ivica Veselinov / MN PRESS RUKOMET, HANDBALL, SRBIJA, CRNA GORA, EHF, SERBIA, MONTENEGRO
Itana Grbić (crveni dres) je svojim golom presudila Srbiji, Foto: MN Press/Ivica Veselinov

Još sportova

Srpkinjama presudila sestra bivšeg fudbalera Partizana: Napravile preokret, pa u trileru izgubile od Crne Gore

Srpske rukometašice nisu uspele da naprave iznenađenje i izvuku pozitivan rezultat protiv favorizovane Crne Gore. Treća reprezentacija Evrope je pobedila Srbiju 31:30 u triler završnici 3. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Nažalost, izabranice Uroša Bregara nisu nagrađene za fantastičnu borbenost i srčanost u drugom poluvremenu dobrim rezultatom protiv jedne od najboljih svetskih reprezentacija.

Prvo poluvreme su Srpkinje odigrale veoma slabo, a gošće su kontstantno imale 4-5 golova prednosti. Ipak, to se promenilo posle petnaestominutnog odmora. Nakon 16:11 na poluvremenu, srpske rukometašice su u 46. minutu stigle do 22:22.

rukometasica Srbije na utakmici EHF kvalifikacija za Evropsko Prvenstvo protiv Crne Gore u Kristalnoj Dvorani, Zrenjanin 29.02.2024. godine Foto: Ivica Veselinov / MN PRESS RUKOMET, HANDBALL, SRBIJA, CRNA GORA, EHF, SERBIA, MONTENEGRO

I ne samo da su tu stigle, već su uspele i da povedu 24:23 nakon što je Crna Gora zbog pogrešne izmene ostala sa 2 igračice manje. Ipak, nismo materijalizovali u potpunosti ovu brojčanu prednost i došlo je do dramatičnog finiša.

Presudila sestra bivšeg fudbalera Partizana

Ponovo su se Crnogorke odlepile na 30:28, ali i dalje se Srpkinje nisu predavale. Anđela Janjušević je sa dva gola donela novo izjednačenje. Odlična je bila odbrana naših u drugih 30 minuta, ali se onda na minut pre kraja dogodila greška.

Sudije su već bile podigle ruku za neaktivan napad crnogorskih rukometašica, napravljen je deveterac i imale su pravo na još jedno dodavanje i šut. I tada u heroinu izrasta Itana Grbić (sestra Petra Grbića nekadašnjeg igrača Partizana). Uspela je da iz takve situacije postigne gol za vođstvo 31:30.

Srpske rukometašice su imale napad za izjednačenje, ali se Jovović spetljala i izgubila loptu i time je odlučen pobednik.

U srpskoj reprezentaciji Janjušević je dala 8 golova, Jovović 7, a Radosavljević 5. U Crnoj Gori 9 golova Matee Pletikosić, a pet su dale Grbić i Marsenić.

Dve reprezentacije će novi meč igrati u Podgorici u nedelju. Ono što je dobro što Srpkinje i dalje drže sve u rukama oko plasmana na EP. I u slučaju poraza u Podgorici biće dovoljno da se pobede Turska na domaćem terenu i Bugarska u gostima.