DUSAN MANDIC vaterpolista Novog Beograda na utakmici Prvenstva Srbije protiv Radnickog, Kragujevac 21.05.2022. Foto: Ivica Veselinov / MN PRESS VATERPOLO, WATERPOLO, PRVENSTVO SRBIJE, NOVI BEOGRAD RADNICKI KRAGUJEVAC
Najefikasniji: Dušan Mandić; (Foto: MN press)

Još sportova

Nekada smo igrali za zlato, sada smo 7. u Evropi: Delfini potopili Rumune za kraj vaterpolo agonije

Vaterpolo reprezentacija Srbiije okončala je takmičenje na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj kao sedmoplasirana nakon što je u borbi za ovu poziciju savladala Rumuniju sa 18:7 (5:1, 3:2, 4:1, 6:3).

Najefikasniji u selekciji Srbije bili su Dušan Mandić i Đorđe Lazić sa po četiri gola, dok je Strahinja Rašović postigao tri. U selekciji Rumunije najbolji je bio Jonut-Valentin Vrančeanu sa dva gola.

Izabranici selektora Uroša Stevanovića opravdali su epitet favorita i ubedljivom pobedom se oprostili od turnira na kome su verovatno želeli više, ali su ispali zbog kobne greške Marka Radulovića u četvrtfinalu protiv Mađarske.

Sve je na današnjem meču bilo gotovo već posle prvih osam minuta igre, kada je naš tim stekao velikih četiri gola prednosti. Bilo je 5:1 za Delfine, a mrežu Rumuna pogađali su Mandić (tri puta) i Lazić (dva gola). Jedini gol za Rumune dao je Tepeluš.

U drugoj četvrtini u strelce za naš tim su se upisali Rašović, Jakšić i Radulović, dok su na drugoj strani za Rumuniju pogađali Vrančeanu i Lutesku.

Drašović, Mandić, Rašović i Lazić bli su precizni za Srbiju u trećoj četvrtini dok je na drugoj strani Kolodrovši smanjio rezultat u taboru Rumuna.

Poslednja četvrtina bila je samo puko odrađivanje posla u kojoj su se u strelce upisali Lukić, Rašović, Lazić, Drašović, Radulović i Vico, dok su na drugoj strani precizni bili Vrančeanu, Neamtu i Vančšik.

Srbija je, dakle, posle ovog šampionata sedma reprezentacija u Evropi, dok je Rumunija osma.