Slavlje Mađara (Foto: Beta.rs)

Vaterpolo

Srpska vaterpolo tragedija u Zagrebu: Radulović užasnom greškom poklonio Mađarima polufinale EP

Muška vaterpolo reprezentacija Srbije poražena je u četvrtfinalu Evropskog prvenstva od Mađarske posle izvođenja peteraca sa 5:4. U regularnih 32 minuta bilo je nerešeno – 10:10 (3:3, 2:2, 3:4, 2:1).

Delfini su pred nekoliko stotina gledalaca na plivalištu Mladosti u Zagrebu pružili dobru partiju u teškom meču koji će se pamtiti po velikom broju isključenja, ali i nesvakidašnjoj greški Marka Radulovića kome je ispala lopta iz ruke tokom izvođenja peteraca?!

Nezapamćeni detalj ispostavio se kao odlučujući na ovom meču koji će ostati upamćen u analima vaterpola. Srpska reprezentacija će nastaviti takmičenje u borbi za plasman od 5. do 8. mesta.

Prva četvrtina donela je verliku borbu, preokrete i na kraju nerešen rezultat (3:3). Mađari su poveli golom Tatraija, a naši preko Jakšića i Rašovića preokrenuli na 2:1. Tatraji je drugim golom izjednačio na 2:2, Mandić vratio gol prednosti Srbiji, da bi Fekete postavio konačan rezultat u prvoj deonici.

Drugu četvrtinu otvorio je pogodak Mandića iz peterca za 4:3, a nekoliko propuštenih šansi da povedemo sa dva gola razlike kaznio je Fekete pogotkom za 4:4. Posle još jednog lošeg napada našeg tima, Mađari su stigli do 5:4 preko Viđvarija tri minuta pre odlaska na poluvreme.

Razbranio se u drugoj četvrtini golman Mađarske Banjaji mada su mu u tome pomogli i naši igrači lošim i nepreciznim udarcima sa distance. Ipak, posle dobre kontre Ubović je izjednačio na 5:5 u poslednjem minutu prvog poluvremena.

Mađari su poveli na startu treće četvrtine preko Viđvarija, ali je Jakšić sa igračem više brzo vratio rezultat u egal (6:6). Novu grešku našeg tima kaznio je drugim golom Viđvari i to udarcem sa pet metara posle faula Ubovića, ali je Rašović sa dva uzastopna gola sa igračem više doneo Srbiji 8:7.

Finiš treće četvrtine doneo je još dva gola Mađara za 9:8 koje su postigli Tatrai i Viđvari pa su u poslednjih osam minuta naši rivali ušli sa golom prednosti.

Poslednja četvrtina počela je sjajnom kontrom i pogtkom Rašovića iz kontre za 9:9. Zatim smo ostali bez Save Ranđelovića koji je isključen do kraja meča, a idealnu priliku propustio je Drašović da nam donese prednost sa igračem više.

Delovalo je da je ključni pogodak za Srbiju postigao Nemanja Vico za 10:9 na minut i 49 sekundi pre kraja meča, ali smo na drugoj strani brzo primili pogodak koji je dao Viđvari. Imali smo sjajnu šansu za pobedu, igrača više, ali je Mandić izblokiran.

Mađari nisu iskoristili poslednji napad pa je meć odlučen posle izvođenja peteraca. A na petercima su bili precizni svi, osim nesrećnog Radulovića koji je poneo epitet tragičara ovog duela.