Luka Božić u dresu Zadra ABA liga
Luka Božić (Foto: MN Press)

ABA liga

ABA liga: Mornar jedva prebacio 50 poena, prvi trijumf Hrvata u sezoni (VIDEO)

Počelo je i treće kolo ABA lige utakmicom Zadar – Mornar. Bio je to meč u kom nije bilo rezultatske neizvesnosti, jer je domaćin iz Hrvatske slavio sa 92:57.

Bio je to ujedno prvi trijumf nekog hrvatskog tima ove sezone iz sedmog pokušaja. I Zadar i Split i Cibona su do sada upisali po dva poraza.

Mornar je nastavio da ređa ubedljive poraze i pokazao da još uvek nema tim i za kakav iskorak u regionalnoj ligi. Sada su mu hitno potrebna pojačanja kako bi se slika popravila.

Zadrani su svih 40 minuta dominirali, svaku četvrtinu su dobili sa najmanje osam razlike.

Njihov najbolji igrač iz prošle sezone Luka Božić počeo je da podseća te partije koje je pružao u bliskoj prošlosti. Upisao je 28 poena, sedam skokova, uz četiri asistencije. Odličan je bio i Dario Drežnjak sa 21 poenom i četiri skoka.

Kod gostiju nešto bolji od ostalih bili su Nemanja Vranješ sa 12 i Antabija Voler sa 11 poena.