FMP Split

ABA liga

FMP SOCCERBET razbucao Splićane: Beson snajperom tukao po žutima

U petom kolu regionalne košarkaške lige, ekipa FMP Soccerbet nanela je Split četvrti uzastopni poraz – 84:66.

Dodatni problem za goste je što je Gnjidić se povredio pri kraju prve četvrtine utakmice. Tokom skoka, Gnjidić je povredio desnu nogu i više se nije mogao oslanjati na nju. Vidno bolno, napustio je igru i nije se vratio. Treba napomenuti da je kapiten Kalajžić već unapred bio van sastava zbog povrede.

S obzirom na izostanak ove dvojice ključnih igrača, organizacija igre pala je isključivo na Šiltona. Amerikanac je pružio solidnu partiju, ali njegovi saigrači, poput Funderburka i Stevensona, nisu pružili očekivani doprinos. Ova trojica igrača trebala su biti pokretači, ali često nisu ispunjavali tu ulogu, što je značilo premalo poena i teškoće u osvajanju utakmica.

Ključni trenutak bio onaj sa šest sekundi do kraja prve četvrtine. Split je imao priliku za poslednji napad pri rezultatu 22:21 u korist FMP-a, ali Perković je napravio grešku, omogućivši Vokeru da pogodi trojku. Umesto vođstva Splita na poluvremenu, domaćini su otišli s prednošću od 30:21, a vrlo brzo i 36:23. Tokom prvog poluvremena, FMP SOCCERBET stekao je i prednost od čak 15 poena.

Split se trudio zaustaviti Perkovića, koji je pronašao svoju igru u drugom delu. Ljubičić se takođe pridružio napadima gostiju, no domaći su igrači forsirali spuštanje lopte pod koš. Split se približavao, ali nisu mogli biti bliže od sedam poena minusa.

Kada je rezultat bio 72:65 za FMP, igrač gostiju Vuko nije uspeo pogoditi otvorenu trojku, a Pavićević je u poslednjoj sekundi napada iz nezgodnog položaja postigao težak koš za 76:65.

Francuski igrač Beson pogodio četiri trojke iz sedam pokušaja.

Sve kvote za mečeve Jadranske lige možete videti klikom OVDE.

FMP Soccerbet – Split 84:66 (25:21, 19:10, 19:23, 21:12).

Dvorana: FMP-a;