Kevin Panter u prodoru ABA Superkup protiv Mege

ABA liga

Mega čupavo, ali se izvukao Partizan u Podgorici: Smailagić napravio šou pred meč

Namučio se Partizan sa žilavom Megom. Imao je u pojedinim momentima i dvocifrenu prednost, a onda je morao dobro da rudari. Na kraju, mega čupavo, ali se izvukao crno-beli tim i pobedio u prvom kolu Superkupa ABA lige ekipu u roze dresovima – 89:78 (25:25, 26:18, 16:24, 22:11)

Alen Smailagić je očigledno bio pred utakmicu najbolje raspoložen. O tome svedoči i fotografija kada je poput “padobranca” upao na oficijalno slikanje sudija.

Alen Smailagić pravi grimase pored sudija ABA Superkupa
(Foto: Screenshot/YT/TV Arena)

Nije delovalo da će meč imati ovoliko tenzije oko rezultata kada su crno-beli otišli u drugoj četvrtini na +16 razlike (49:33).

Uspela je Mega da smanji do poluvremena na jednocifren minus (43:51).

Već u trećoj deonici, tim Marka Baraća ruši sasvim koncepciju igre rivalu i dolazi i do izjednačenja 67:67.

Izgleda da je razgovor pred odlučujuću četvrtinu dao rezultat kod aktuelnog prvaka ABA lige. Pojačali su ritam, i uspeli da uhvate konce igre.

Počeo je crno-bele da služi i šut, pa su u poslednji minut utakmice ušli sa 8/14 iz igre. Megi su se ruke zaledile i nije uspela da izvuče ni 30 odsto šuta iz igre u poslednjoj deonici.

U timu Partizana nije bilo Alekse Avramovića, koji se očekuje u narednim mečevima.

PARTIZAN – MEGA 89:78 (25:25, 26:18, 16:24, 22:11)

Partizan: Naneli 13, Kaminski 12, Douzer 11, Ledej 10, Panter 10, Trifunović 10, Smailagić 7 (5 skokova), Anđušić 6, Vukčević 4, Koprivica 2, Jaramaz 1.

Mega: Jelavić 21, Đurišić 14, Iljasoglu 11, Kovačević 9, Plavšić 7, Jović 6, Topić 6 (9 skokova), Kobitskij 2, Miljenović 2.