Partizan U Francuskoj zaboravlja Makabi
Pi Džej Doužer; Foto: MN Press

ABA liga

Ribanje je urodilo plodom: Partizan u “Štukelju” deklasirao Krku sa +40

Košarkaši Partizana deklasirali su ekipu Krke u Novom Mestu rezultatom 96:56 i time pokazali reakciju posle lošeg evroligaškog starta protiv Makabija. Željko Obradović je posle duela u Tel Avivu “izribao” svoje igrače i umesto slobodnog dana im priredio “kamikaze” na jakom treningu. Potom su crno-beli otputovali u Novo Mesto i zaista zablistali u dvorani “Leon Štukelj”.

Partizan je kroz istoriju čak tri puta gubio na tom mestu (na 12 odigranih utakmica), ali ovog popodneva nije bilo apsolutno nikakvih problema. Podrška je trajala tokom svih 40 minuta, a na kraju je isto tolika bila i krajnja razlika. Ovog puta će najtrofejniji trener Evrope sigurno biti zadovoljan.

Obradović je ravnomerno rasporedio minutažu, a igrači su se potrudili da rasporede i poene. Tako je najefikasniji u ekipi Partizana bio je Aleksa Avramović sa 15 poena, dok je Balša Koprivica ubacio 12, a Pi Džej Doužer 11. U domaćem timu istakli su se Miha Cerkvenik i Džairus Hamilton, koji su ubacili po 16 poena.

Nikakve neizvesnosti nije bilo

Od samog starta je prednost bila na strani beogradskog tima. Krka se držala, donekle, u prvoj četvrtini. Ali druga kreće serijom 12:0 i do kraja meča je ostala u prašini. Već do kraja poluvremena je razlika bila +23. Tokom treće i četvrte deonice je samo rasla iz minuta u minut.

Na kraju se Partizan zaustavio na 96:56, mada je u jednom momentu bilo i +42. Stoga se može reći da su košarkaši Partizana deklasirali Krku.

Crno-beli posle dva kola imaju dve pobede u ABA ligi, dok Krka ima po jedan trijumf i poraz. Partizan će u narednom kolu, 14. oktobra na svom terenu dočekati Cibonu, dok će Krka gostovati ekipi Budućnosti u Podgorici.

Naravno, pre toga, Partizan će u četvrtak gostovati Asvelu u Francuskoj, u okviru 2. kola Evrolige. Tu će, takođe, morati da pokažu reakciju treneru Obradoviću.

Krka – Partizan Mozzart Bet 56:96 (11:16, 11:29, 20:23, 14:28)
Dvorana: “Leon Štukelj” (Novo Mesto)

Krka: Hamilton 16, Stergar, Edosomvan, Bačvić, Cerkvenik 16, Jurković 4, Špan 8, Plut, Škedelj 6, Smrekar, Radovanović, Macura 4.

Partizan: Vukčević 7, Ledej 8, Avramović 15 (6sk), Koprivica 12, Panter 6, Smailagić, Jaramaz 4, Naneli 9 (3as), Trifunović 7 (6sk), Trifunović 7, Anđušić 9, Doužer 11, Kaminski 8.