Dušan Alimpijević; Foto: Twitter/Adnan BATIR

Košarka

Alimpijevićeva ekipa se nije pojavila u polufinalu Evrokupa: Božićevi “lavovi” razbijeni u Parizu

Košarkaši Burga savladali su Bešiktaš na svom parketu 86:74 u prvoj utakmici polufinalne serije Evrokupa.

U prepunoj dvorani “Ekinoks”, Burg je kontrilisao čitav susret i iskoristio to što je Bešiktaš igrao očajno u drugoj deonici, bez ofanzivnog tonusa.

U potpunom kontraritmu bili su izabranici Dušana Alimpijevića koji je pokušao da ih trgne u nekoliko navrata, ali kada postignete tek dva poena iz igre u prvih pet minuta druge četvrtine, morate da se nadate čudu.

I jeste Bešiktaš pravio velike preokrete u ovoj sezoni, pokazali su da mogu i na ovom meču pa su spustili i na “-4” kada je Marko Simonović poentirao u smiraj trećeg kvartala.

Međutim, vrlo brzo Burg serijom Bodijana, Majka i Brajsa, ponovo beži rivalu koji više nije imao šansi za povratak. Ajzeja Majk je bio najefikasniji u redovima Burga sa 16 poena, dok je Marko Simonović ubacio 14 u Bešiktašu. Polufinalna serija se igra na dve pobede.

Na pomolu francusko finale

Košarkaši Parisa pobedili su na svom terenu London sa 99:86 (30:27, 24:22, 25:8, 20:29), u prvoj utakmici polufinalne serije Evrokupa. Revanš se igra u petak od 20:30 u Londonu.

Nijedna ekipa nije uspela u prvom poluvremenu da napravi dvocifrenu razliku, a Paris je otišao na odmor sa prednošću od pet poena. Domaća ekipa je odlično otvorila drugo poluvreme, serijom 14:2, a do kraja treće četvrtine su prednost povećali na 22 razlike.

Košarkaši Londona nisu uspeli do kraja utakmice da značajno smanje razliku. Njihov trener Petar Božić je isključen sa utakmice dva minuta pre kraja.

U pobedničkoj ekipi istakao se Ti Džej Šorts sa 23 poena, sedam asistencija i šest skokova. Pratili su ga Nadir Hihi koji je zabeležio 22 poena uz tri skoka i Mikel Jantunen sa 10 poena i devet skokova. U ekipi Londona najefikasniji bio je Dejvid Nvaba koji je postigao 24 poena uz pet skokova. Gabrijel Olaseni je zabeležio 15 poena i pet skokova, a Tarik Filip je upisao 11 poena i osam asistencija.