Košarkaši SAD tokom utakmice protiv Italije na Svetskom prvenstvu

Košarka

Amerikanci se iskalili na Italijanima: Sa skoro 40 razlike ih izbacili sa Svetskog prvenstva

Očekivano, rutinski i ubedljivo! Tako se ukratko može opisati pobeda reprezentacije SAD nad Italijom 100:63 u četvrtfinalu Svetskog prvenstva u Manili uz 24 poena Majkala Bridžisa.

Izabranici Đanmarka Poceka uspeli su da pariraju ekipi sastavljenoj od NBA igrača samo u prvih pet minuta utakmice i to više zahvaljujući silnim promašajima američkih košarkaša.

Ipak, već do kraja prve četvrtine bila je dvocifrena prednost na njihovoj strani, a do poluvremena je bilo rešeno pitanje pobednika s obzirom da je SAD vodila preko 20 razlike.

Do kraja utakmice se razlika samo uvećavala, u jednom trenutku je bila i preko 40 poena. Jednostavno, Italijani nisu imali rešenja u napadu, nisu mogli da probijaju i idu na prodore, a šut ih nimalo nije služio za razliku od onog meča protiv Srbije.

Uz Bridžisa najefikasniji u timu SAD su bili Helibarton sa 18 i Ostin Rivs sa 12 poena. Kod “Azura” je Simone Fontekio ubacio 18 poena i drugi dvocifreni Tonut sa 11.

Amerikanci u polufinalu čekaju pobednika duela Nemačka – Letonija.

S druge strane Italijani idu u razigravanje od 5. do 8. mesta.