Armani ostao bez važnog igrača: Upitan je i za utakmicu sa Partizanom

Košarkaš milanske Olimpije Usman Diop pauziraće najmanje tri nedelje zbog povrede skočnog zgloba desne noge, saopštio je danas učesnik Evrolige.

– Olimpija saopštava da je Usman Diop u drugom poluvremenu meča Evrolige protiv Žalgirisa doživeo uganuće desnog skočnog zgloba, bez povreda kostiju, a njegovo stanje biće ponovo procenjeno za 3-4 nedelje – navodi se u klupskom saopštenju.

Diop, koji je tokom leta došao u Milano iz Basket Torina, tako neće igrati najmanje naredne četiri utakmice u Evroligi, a pod znakom pitanja je i za gostovanje Partizanu, 15. novembra.

U prve tri runde Evrolige Senegalac je na terenu proveo ukupno nešto manje od 40 minuta, a odličnu partiju je pružio u drugom kolu kad je u gostujućem porazu od Olimpijakosa (68:89) postigao 14 poena. Olimpija posle četiri odigrana kola Evrolige ima skor 1-3.