CHIMA MONEKE Cima Moneke, kosarkas Baskonije, na utakmici Evrolige protiv Partizana, u Beogradskoj Stark Areni. Beograd, 19.03.2024. foto: Nebojsa Parausic / MN Press Kosarka, Euroleague, Partizan, Baskonia
Čima Moneke je bio najbolji igrač Baskonije u porazu, Foto: MN Press/Nebojša Paraušić

Košarka

Baskonija loše startovala uoči dolaska Partizana u Vitoriju: Jedan od najboljih potpuno u kontraritmu

Prvo iznenađenje u 1. kolu nove sezone ACB lige napravili su košarkaši Tenerifa koji su savladali Baskoniju 88:80, prvog protivnika Partizana u Evroligi.

Debi Pabla Lasa u španskom prvenstvu na klupi tima iz Vitorije nije se završio dobro. Njegovi igrači su ispustili vođstvo od 7 razlike, a u poslednjoj četvrtini su imali period od preko 6 minuta bez poena.

Potpuno je bio indisponiran jedan od najboljih košgetera na “starom kontinentu”, Markus Hauard. Za 19 minuta je uspeo da napravi 5 ličnih grešaka, dok je postigao tek 6 poena.

Baskoniju su u priključku držali Čima Moneke sa 20 poena i Timote Luvavu sa 16 poena. Ognjen Jaramaz je za 9 i po minuta upisao 3 poena, 3 asistencije i jedan skok.

Pobednički tim su predvodili Fitipaldo sa 16 poena i 8 asistencija, Dornekamp sa 12 i Skrab sa 11 poena.

Baskonija dočekuje Partizan u 1. kolu Evrolige u četvrtak od 20.30h. Videćemo da li će na tom meču biti jača za Dontu Hola i Kamara Boldvina koji nisu igrali danas.

KVOTE: BASKONIJA – PARTIZAN