KEVIN PUNTER Kevin Panter kosarkas Partizana na utakmici Evrolige protiv Olimpijakosa u hali Stark Beogradska Arena, Beograd 24.03.2023. godine Foto: Ivica Veselinov / MN PRESS KOSARKA, BASKETBALL, EVROLIGA, EUROLEAGUE, KK PARTIZAN MOZZARTBET, OLIMPIJAKOS PIREJ, OLYMPIACOS PIREAUS
Kevin Panter, Foto: MN Press/Ivica Veselinov

Bivši partizanovci presudili Partizanu u produžetku: Crno-beli ispustili +14 u Pireju, Panter sve prosuo

Nikola Milutinov sa 5 poena u produžetku od ukupno 16 i polaganje Najdžela Vilijamsa-Gosa na 17 sekundi do kraja presudili su Partizanu protiv Olimpijakosa. Crno-beli su poraženi u 4. kolu Evrolige 98:94.

– Ovo je moj posao, osećam da sam u dobroj formi. Vodim računa o telu i moram da igram najbolje kad je to potrebno. Nismo se predavali, sve smo dali od sebe da pobedimo. Loše smo otvorili drugo poluvreme, ne bismo smeli to da dozvoljavamo – rekao je Milutinov posle meča.

Prvo duplo kolo u sezoni donelo je dva poraza srpskom timu, a ukupno 3 u ovoj sezoni Evrolige.

Ekipa Željka Obradovića je poklekla u dodatnih pet minuta, uprkos tome što je pred kraj treće četvrtine imala i vođstvo od 14 poena razlike.

Odbrana Vokapa na Panteru presudna

Onaj od koga se možda najviše očekivalo je zakazao u završnici. Kevin Panter i u finišu regularnog dela utakmice, kao i u produžetku napravio je ključne greške. Doduše, velikog udela ima u tome i fantastična odbrana koju je na njemu odigrao Vokap uprkos tome što je imao 4 faula.

Ta ukradena lopta na manje od 2 minuta do kraja presudna je bila, da bi kasnije u penal završnici se igrači smenjivali na liniji za slobodna bacanja. Kad je Avramović promašio drugo na 5 sekundi do kraja produžetka, sve je i definitivno bilo rešeno.

Šteta, baš velika šteta za crno-bele koji su u trećoj četvrtini odigrali najboljih 10 minuta u ovoj sezoni. Posle problematičnog prvog poluvremena i nastavka problema sa kontrolisanjem skoka iz duela s Barselonom, Alen Smailagić je pokrenuo ekipu na početku drugog dela.

Fantastični Smailagić pokrenuo ekipu

Postigao je prvih 11 poena od ukupno 16 (sve u drugom poluvremenu), Partizan je računajući i poslednji minut prvog poluvremena napravio seriju 20:2 i potpuno preokrenuo utakmicu. Ostavio je Pirejce na 4 poena u prvih 8 minuta drugog poluvremena i stigao čak do 14 poena prednosti.

Međutim, na početku poslednje deonice je domaćin ubacio 10 poena u prva tri minuta i prednost gostiju je potpuno istopljena. Ušlo se u egal završnicu, u kojoj je Partizan imao sreće posle jedne greške Pantera, da u poslednjoj sekundi Naneli pogodi trojku za produžetak.

Ipak, u dodatnih pet minuta smo opisali šta se dogodilo. Uz to crno-beli su ostali bez igrača pod košem, jer su Kaminski i Smailagić još tokom drugog poluvremena napravili po pet faulova. Ledej nije mogao da čuva Milutinova i to je bio jezičak na vagi koji je prevagnuo na stranu atinskih crno-belih.

– Ponosan sam na ekipu kako je odigrala drugo poluvreme – poručio je trener Obradović.

Larencakis je bio najefikasniji u pobedničkom timu sa 19 poena, dok je Milutinov dodao 16 uz 7 skokova. Jedan manje je postigao Piters, a po 11 su dali Kenan i Vokap. Pored Smailagića u Partizanu je odličan bio Ledej sa 18 poena, dok je Panter ubacio 17.

Tok meča

Produžetak

98:94 – Poraz Partizana od Olimpijakosa! Izgubljena lopta Kevina Pantera i na kraju jedno promašeno slobodno bacanje Alekse Avramovića su odlučili pobednika.

91:89 – Četiri poena Milutinova sa linije slobodnih bacanja na 2 minuta do kraja produžetka.

IV četvrtina

85:85 – Igraće se produžetak u Pireju! Kakva greška Larencakisa koji je 5 sekundi pre kraja ostavio potpuno samog Nanelija, a ovaj uz zvuk sirene pogodio trojku za dodatnih 5 minuta.

73:75 – Tek 6 poena Partizana u poslednjoj deonici, s druge strane domaći su ubacili već 14. Zato je Željko Obradović morao da zatraži tajm-aut.

69:73 – Za celu prošlu četvrtinu su ubacili 10 poena, a sada toliko za 3 minuta u četvrtoj. Dve uzastopne trojke Olimpijakosa koje tope prednost Partizana. Crno-beli ponovo imaju problema u organizaciji napada.

III četvrtina

59:69 – Brutalna odbrana Partizana u trećoj deonici donela im je potpuni preokret i vođstvo 10 razlike. Problem su faulovi visokih igrača, Kaminski je već van igre, dok Smailagić ima 4.

53:67 – Košarkaška klinika Partizanovih igrača u trećoj četvrtini. Dozvolili su za 8 minuta samo 4 poena protivniku. Zek Ledej se nadovezao na sjajnog Smailagića i prednost raste iz minuta u minut, a sada je i dvocifrena.

51:59 – Fenomenalnih prvih 6 minuta drugog poluvremena crno-belih. Smailagić je pokrenuo fantastičnu seriju sa 11 poena zaredom. Partizan je u seriji 16:2.

49:53 – Kakva rola Alena Smailagića na početku drugog poluvremena. Dve trojke, jedno slobodno bacanje i zakucavanje. Partizan nastavlja seriju s kraja prvog poluvremena 13:0.

II četvrtina

49:43 – Panter je nestao sa terena posle prvih 5 poena koje je ubacio na početku. Pritiskom na loptu Kenan i Vokap “dave” plejmejkere Partizana i teraju ih na greške. Domaćin ima čak 10 ofanzivnih skokova. Ledej najraspoloženiji sa 12 poena.

43:33 – Trojkama Olimpijakos stiže do dvocifrene prednosti. Briljira na terenu Vilijams-Gos, bivši igrač Partizana, od kad je ušao na parket. Ima već 7 minuta.

36:27 – Ajzeja Kenan je “podesio nišanske sprave” za dalekometnu paljbu. Pogodio je dve trojke zaredom, ukupno tri od početka meča i naterao Željka Obradovića na tajm-aut.

I četvrtina

28:21 – Serija poena Najdžela Vilijamsa-Gosa odvodi Olimpijakos na pauzu između 2 četvrtine sa najvećom prednošću do sada. Pi Džej Doužer je dobro krenuo, ali je potom stao. Na kraju i u poslednjoj sekundi promašio otvoren šut za tri. Crno-beli opet imaju problem sa kontrolom skoka, Olimpijakos ima već 6 uhvaćenih lopti u napadu.

13:8 – Serija Olimpijakosa 8:0 sa dve vezane postignute trojke. Košarkaši Partizana pokušavaju uglavnom šutem za tri poena s obzirom da je ogromni Fal spustio rampu za prodore pod svojim košem.

5:8 – Zahvaljujući 5 uzastopnih poena Kevina Pantera crno-beli imaju prednost. Odlične odbrane na obe strane za sada.

Ovaj meč će u dvorani “Mira i prijateljstva” uživo gledati i legendarni Žarko Paspalj. On je specijalni gost na utakmici svoja dva bivša kluba, a pre početka se slikao pored svog dresa koji je nosio u Olimpijakosu.