Jedan od spornih trenutaka sa meča Budućnost - Crvena zvezda kad Plavšić udara po licu Omića, Foto: Buducnost Voli/Filip Roganović via aba-liga.com

ABA liga

Budućnost izdvojila koliko puta je oštećena protiv Zvezde i priložila dokaze: “Isti film, isti režiseri”

Mnogo tenzije, frke, problema, incidenata, pa na kraju i prekida, obeležilo je derbi ABA lige između Budućnosti i Crvene zvezde u Podgorici.

Aktuelni šampion je na kraju posle više od dva i po sata trajanja uspeo da dođe do pobede, ali uz veliko nezadovoljstvo domaćih i navijača i kluba. Podgoričani su smatrali da su žestoko oštećeni u ovom susretu sudijskim odlukama u drugom poluvremenu.

To su i iskazali u saopštenju, u kome su između ostalog naveli taksativno u kojim sve situacijama smatraju da su sudije donele odluke na njihovu štetu i kao dokaz priložilo klipove. Saopštenje je naslovljeno sa “Dožai, Maričić i Vojinović nastavljaju po starom. Do kad?”

Time je direktno uprla prstom ka ljudima iz ABA lige – Srđan Dožai je komesar za suđenje u ABA ligi, Saša Maričić je predsednik Sudijske komisije, a Milija Vojinović sportski direktor.

Saopštenje

– U poslednjoj četvrtini isti film, isti režiseri. Koliko god da smo blizu pobede jedna prepreka se ponavlja – sudije. U utakmici petog kola između plavo-bijelih i Crvene zvezde bilo je nekoliko očiglednih grešaka sudija koje su direktno uticale na krajnji ishod meča. Najupečatljivije je udaranje Alena Omića u lice koje ne samo da nije okarakterisano kao nameran faul, nego nije sviran faul uopšte.

Izdvojili smo pet grešaka u poslednjih šest minuta i 20 sekundi meča:

Faul #33 nad Alenom Omićem prije nego što je Omić napravio faul u napadu (Q4 6:20).

Faul #33 nad Rašidom Sulejmonom za dva bacanja (Q4 5:04).

Nesportski faul #33 nad Alenom Omićem (Q4 3:28).

#0 se ne oslobađa lopte nakon odvajanja od parketa sa obije noge (Q4 1:41).

#31 faul nad Mekinlijem Rajtom u posljednjem napadu (Q4 0:08).

Za kraj mało smijeha. Sudije krenu da dosude faul/nesportski faul pa se u djeliću sekunde predomisle – navode iz Budućnosti.