CRVENA ZVEZDA vs BUDUCNOST Beograd, 05.11.2023. foto: Nebojsa Parausic Kosarka, ABA Liga, Crvena zvezda, Buducnost
(Foto: MN Press)

ABA liga

Budućnost mučila Zvezdu: Tobi se probudio, Nedović rešio derbi trojkom u finišu (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Budućnost sa 95:86 u derbiju šestog kola regionalne ABA lige. Najbolji pojedinac meča bio je Slovenac Majk Tobi sa 23 poena i sigurno najboljom partijom od dolaska među crveno-bele.

Sa puno oscilacija odgirali su crveno-beli ovaj meč. Trener Sferopulos trudio se da razdeli minutažu uoči nastavka trke u Evroligi, a u takvim uslovima istakao se Slovenac Tobi kao dobar saradnik spoljnih igrača Teodosića i Nejpira.

Mučila se Zvezda u prvih pet minuta prve deonice, a onda serijom Davidovca (šest poena) i Tobija (sedam) napravila preokret i rešila prvu četvrtinu u svoju korist sa 21:18. Pomoglo joj je i što u finišu Budućnost nije mogla zbog ličnih grešaka da računa na Rajta i Pola koji su zadavali mnogo problema crveno-belima.

Druga četvrtina donela je potpunu dominaciju crveno-belih. Apsolutno je gospodario u reketu Majk Tobi sa 15 poena, uz probuđenog Nejpira, a trojka Davidovca u poslednjoj sekundi bila je dovoljna za “plus 11” i delovalo je da će drugo poluvreme biti samo formalnost.

I trebalo je da bude, da se Zvezda nije opustila. Nakon što je za nepuna dva minuta u poslednjoj četvrtini stigla do 17 poena razlike (61:44), usledio je novi pad, serija Budućnosti od 8:0 i žustra reakcija Sferopulosa. Uspeo je Grk da vrati ekipu na pravi kolosek.

Budućnost je u finišu treće četvrtine prišla na samo četiri poena razlike, ali je Zvezda uspela trojkom Teodosića da vrati razliku u svoju korist ipred poslednju deonicu (69:63).

Poslednja četvrtina bila je preslikana kao i treća Budućnost je jurila crveno-bele, prilazila na četiri poena razlike, ali je Nemanja Nedović trojkom za 91:84, razrešio svaku dilemu oko pobednika na ovom meču.

Najefikasniji kod crveno-belih rekosmo bio je Majk Tobi sa 23 poena, dok je Nemanja Nedović dodao 16. Šabaz Nejpir je postigao 14 poena, a Miloš Teodosić je ubacio 10.

Kod gostiju, najbolji su bili su Mekinli Rajt i Marvin Džons sa po 17 poena.

Posle šest kola u ABA ligi Zvezda ima pet pobeda i poraz, dok je Budućnost sa istim skorom u Beogradu ove večeri doživela prvi poraz u regionalnom takmičenju.

Uživo:

IV ČETVRTINA

95:86KRAJ MEČA! Pobeda Crvene zvezde! Mučila je Budućnost Beograđane u završnici, ali je Nemanja Nedović trojkom za 91:84, razrešio svaku dilemu oko pobednika na ovom meču.

86:82 – Drama na vidiku? Malo više od dva minuta do kraja meča Budućnost je prišla na četiri poena prednosti. Nedović sa linije slobodnih bacanja vraća “plus šest” crveno-belima.

78:69 – Napravila je Budućnost seriju od 6:0, ali je tu Teodosić da trojkom opet odlepi crveno-bele na solidnu razliku.

75:63 – Nedović kruniše sjajnu akciju Zvezde koja opet pravi razliku na startu poslednje četvrtine, pa Petar Mijović, trener Podgoričana, mora da traži tajm-aut.

III ČETVRTINA

69:63 – Prišla je Budućnost samo na četiri poena razlike trojkom Pola, što je iznerviralo Sferopulosa pa je tražio tajm-aut. Zvezda u poslednju četvrtinu ulazi samo sa šest poena razlike, a vodila je sa 17.

65:56 – Kao da se igra sam sa sobom Majk Tobi u ovim trenucima. Stigao je nekako do poena, nakon što je nešto ranije promašio zicer. Zvezda ima devet razlike u finišu.

61:52 – Opustila se Zvezda, Budućnost napravila seriju od 8:0 pa Sferopulos traži tajm-aut. Brzo se istopilo 17 poena razlike…

61:44 – Nepuna dva minuta su iza nas, a Zvezda već ima najveću prednost od 16 razlike. Šabaz Nejpir dominira, prvom trojkom na meču povećao je i na “plus 17”.

II ČETVRTINA

53:42 – Ubedljiva druga četvrtina za crveno-bele, apsolutna dominacija Majka Tobija sa 15 poena i trojka Davidovca u poslednjoj sekundi za “plus 11”.

44:34 – Trojka Gedraitisa za “plus deset”. Izgleda da će Zvezda do poluvremena rešiti ovaj derbi u svoju korist.

33:25 – Proigrao je Majk Tobi u tandemu sa Milošem Teodosićem što se vidi i po rezultatu. Zvezda održava prednost, dok Budućnost sve teže dolazi do poena u napadu.

29:20 – Nastavlja Zvezda da dominira u odbrani i napadu, sada je Jago Dos Santos vezao trojku i dvojku pa domaćin ima velikih devet poena razlike.

I ČETVRTINA

21:18 – Šest poena u nizu Davidovca i sedam Tobija doneli su Zvezdi konačno vođstvo na kraju prve četvrtine. Stala je Budućnost u završnici i olako omogućila domaćinu da stekne prednost.

13:16 – Probudila se Zvezda konačno, Davidovac je ubacio četiri poena i približio crveno-bele. Budućnost bez dvojice najboljih igrača trenutno na terenu jer imaju po dve lične greške.

6:13 – Neverovatno šta crveno-beli promašuju i kako traće uzastopne napade. Bez koša su dobrih četiri minuta pa im je televizijski tajm-aut dobro došao da se smire. Budućnost ne uspeva da kazni greške u napadu crveno-belih.

6:9 – Gosti su definitivno bolje ušli u meč i na krilima Brendana Pola (pet poena) imaj uranu prednost u Areni. Zvezda “uspvana” na startu.

Crveno-beli u meć ulaze na krilima pobede nad Bajernom u Evroligi i sa željom da se pred svojim navijačima iskupe za poraz u večitom derbiju prošlog ponedeljka od Partizana.

Pravdu na ovom meču deliće: Damir Javor, Sašo Petek i Luka Kardum.