kosarkas Partizana na utakmici polufinala plej ofa ABA lige protiv Buducnosti u hali Beogradska arena, Beograd 10.05.2024. godine Foto: Marko Metlas Kosarka, ABA liga, Partizan, Buducnost, Plej of, Polufinale

Košarka

Budućnost pred duel sa Zvezdom nastavila pobednički niz: Biće tesno u Podgorici?

Košarkaši Budućnosti zabeležili su drugu pobedu u Evrokupu, ostvarivši trijumf nad ekipom Trefl Sopota – 92:83. Nakon prethodne pobede protiv Trenta, Podgoričani su na svom terenu uspeli da pobede Poljake rezultatom koji još nije objavljen.

Sa ovim trijumfom, Budućnost ima polovičan učinak posle četiri kola, dok je Trefl i dalje bez pobede. Najefikasniji igrač Budućnosti bio je Flečer Megi sa 17 poena, uz šut za tri poena 3/5. Kenan Kamenjaš je dodao 16 poena, dok je Rašid Sulejmon postigao 14.

U timu Sopota, Ziskovski je predvodio sa 28 poena. Budućnost je iskoristila status favorita i već u prvoj četvrtini stekla devet poena prednosti (29:20). U drugoj deonici, domaći tim je dodatno podigao igru, a na poluvremenu su imali prednost od 20 poena.

Iako su kontrolisali rezultat tokom drugog poluvremena, Budućnost je na kraju dozvolila protivnicima da se približe na pet poena razlike, što je unelo nemir među domaće igrače. Ipak, uspeli su da zadrže prednost i privedu meč kraju.

U sledećem kolu, Budućnost će dočekati Bahčešehir, a pre toga ih očekuje duel sa Crvenom zvezdom u ABA ligi.