kosarkas Partizana na utakmici polufinala plej ofa ABA lige protiv Buducnosti u hali Beogradska arena, Beograd 10.05.2024. godine Foto: Marko Metlas Kosarka, ABA liga, Partizan, Buducnost, Plej of, Polufinale
Budućnost za "zelenim stolom" dobila pobedu, Foto: MN Press/Marko Metlaš

Košarka

Budućnost za “zelenim stolom” dobila pobedu: Epilog skandala u polufinalu plej-ofa

Budućnost je dobila službenim rezultatom utakmicu protiv Sutjeske i plasirala se u finale plej-ofa crnogorskog prvenstva. To je epilog tuče koja je dogodila u Nikšiću u četvrtak uveče zbog koje je prekinuta utakmica.

Košarkaški savez je hitno reagovao i doneo odluku da drugi meč polufinalne serije se ne nastavlja, već da za zelenim stolom dodeli pobedu Podgoričanima. S obzirom da su prvi meč na svom terenu dobili, onda su pobedili i čitavu seriju.

– КК Sutjeska Nikšić – se shodno članu 61A stav 3, 61B stav 3 i stav 6, propozicija takmičenja I A MCKL kažnjava novčanom kaznom u iznosu 500 evra. Na osnovu člana 30 propozicija takmičenja I A MCKL utakmica KK Sutjeska Nikšić – KK Budućnost registruje se službenim rezultatom 2:0 u korist KK Budućnost – navodi se u saopštenju KSCG.

Podsećamo da je na nešto više od 6 minuta do kraja prvog poluvremena došlo do sukoba navijača dva tima. Pristalice Budućnost su ušle u halu na službeni ulaz i prolazile ispod tribine na kojoj su bili domaći ultrasi.

Usledile su provokacije i “Vojvode” su počele da lome stolice i njima gađaju “Varvare”. Intervenisala je policija koja je uspela da gostujuće navijače izbaci iz hale. Ipak, meč je prekinut pri rezultatu 36:26 za goste.