Borac Čačak - Čačak 94; Foto: MN Press

Košarka

Čačak vs Čačak: Šumadijski rokenrol doneo najveće iznenađenje u novijoj istoriji KRK

Žreb za Kup Radivoja Koraća je hteo da se na otvaranju turnira, u prvom četvrtfinalu, sastanu dva tima iz Čačka, Borac protiv ekipe Čačak 94. Borac igra kvalitetnije takmičenje, veći je klub, ima bolje igrače i budžet, ali je Čačak 94 uspeo da napravi jedno od najvećih iznenađenja u novijoj istoriji nacionalnog Kupa.

Tim Đorđa Mićića, a na čijoj klupi kao savetnik sedi i legenda Borca Marko Marinović, slavila je trijumf rezultatom 73:64. I tako “bacila rukavicu u lice” Crvenoj zvezdi ili FMP-u koji se od 20.00 sastaju u drugom četvrtfinalnom susretu.

Košarkaši Borca su bolje otvorili meč i najviše zahvaljujući šutu za tri ponea su uspeli da dođu do dvocifrene prednosti. U drugoj deonici igrači ekipe Čačak 94 su zaigrali agresivniju odbranu. To im je donelo ukradene lopte i više opcija u kreiranju napada. Borac je imao probleme u protoku lopte, dok se ni jedan igrač nije istakao individualnom igrom.

Tokom treće deonice napada Borca je potpuno stao. Tempo igre je diktirao gradski rival, koji je u jednom trenutku posle serije 14:5 došao do plus 12. Četvrtu četvrtinu je obeležio pad u igri ekipe Čačak 94 ali i prazni minuti košarkaša Borca u napadu. Koševima Lakovića i Dodića dva minuta pre kraja meča Čačak 94 je uspeo da povrati dvocifrenu prednost i nakon toga mirno privede utakmicu kraju.

Najkorisniji u pobedničkom timu bio je Petar Grojić sa 20 poena, dok je Stefan Lakić dodao 10 poena. U ekipi Borca sa 21 poenom istakao se Ronaldo Segu.