MIKE JAMES Majk Dzejms kosarkas Monaka na utakmici Evrolige protiv Crvene Zvezde u hali Aleksandar Nikolic, Beograd 12.01.2023. Foto: Ivica Veselinov / MN PRESS KOSARKA, BASKETBALL, EVROLIGA, EUROLEAGUE, CRVENA ZVEZDA, MONACO, MONAKO

Digao se Obradovićev Monako, “moćni” PAO na nizbrdici dok Ataman juri sudije: Barselona zgromila Bajern

Posle boravka u Beogradu gde je u trećem kolu slavio protiv Crvene zvezde, Monako je zabeležio pobedu i na domaćem terenu protiv slabašne Albe iz Berlina – 86:75. Albe, koja je u novu sezonu krenula sa četiri poraza iz četiri utakmice.

Uz Asvel, ovo je najslabiji učinak na početku nove sezone Evrolige. Saša Obradović je svoj tim predvodio do nove pobede, a sada Monako koji je pojačan sa oporavljenim Kembom Vokerom ima učinak od dve pobede i dva poraza.

Najefikasniji igrač na utakmici u domaćem sastavu bio je Majk Džejms sa postignutih 17 poena, kod gostiju Met Tomas je postigao isti broj poena kao i Džejms.

Obradović je već u prvom poluvremenu uvodio svih dvanaest igrača u igru, a videli smo i prve poene iz igre nekadašnje NBA zvezde Kembe Vokera, koji je utakmicu završio sa pet poena.

Alba je priključak držala samo u prvih deset minuta kada su uspeli i dva puta da povedu. Ostatak utakmice pripao je košarkašima favorizovanog Monaka. Potez utakmice izveo je Eli Okobo koji je fantastično zakucao u drugoj četvrtini.

Pobedio Efes

U drugom duelu današnjeg programa Efes je posle velike borbe slavio protiv najprijatnijeg iznenađenja ove sezone ekipe Valensije rezultatom 77:74. Istambulska ekipa osetila je izuzetno jak otpor španske ekipe, a Valensija je posle prvih 20 minuta imala prednost od dva poena (40:38).

Međutim u drugom poluvremenu Larkin i ekipa su stabilizovali redove i uz dosta poteškoća savladali ekipu Valensije.

Najbolji u Efesu bio je upravo pomenuti Šejn Larkin sa 15 poena, ovo je druga pobeda turskog tima u četiri kola. Sa druge strane nalazi se Valensija koja je večeras prvi put poražena ove sezone.

“Moćni” PAO na nizbrdici

Treći poraz, a drugi uzastopni je upisao Panatinaikos, koji je letos renovirao ceo tim i sakupio “jaka i zvučna” imena na čelu s trenerom Erginom Atamanom. Međutim, na početku sezone su prilično očajni. Sad su u Atini poraženi od Makabija posle produžetka 86:81.

I još su i dobro bili u igri, čak je Luka Vildoza imao šut za pobedu, s obzirom na to kako su igrali. U prvom poluvremenu su gubili i više od 15 poena razlike. Ataman je imao svoje “žute minute” pa je čak i jurio sudiju zbog nedosuđenog faula i dobio tehničku.

Goste su predvodili Kolson sa 21 poenom i 8 skokova, i Di Bartolomeo sa 19 poena i 9 skokova. Odlični su bili i Blat i Lorenco Braun sa po 12 poena koji je podelio i isto toliko asistencija.

U poraženom timu 15 je ubacio Vildoza, 13 Grigonis, a 12 Lesor.

Barsa je mnogo jaka

Barselona je suviše moćna, pogotovo za Bajern koji je ove sezone jedan od najslabijih timova u takmičenju. Katalonci su bili ubedljivi sa 98:59.

Džabari Parker polako se sve više privikava na evropsku košarku i podiže formu. Ove večeri je bio najbolji sa 15 poena i 6 skokova, a jedan manje je postigao Jan Veseli. Dvocifreni su bili i Ernangomez sa 11 i Nadži sa 10.

U timu Bajerna samo Serž Ibaka je bio dvocifren sa 13 poena.