Luka Dončić
Luka Dončić (Foto: Beta/AP)

Košarka

Dončić i Micić dominirali, Dalas i Šarlot izgubili: Sjajno individualno, užasno timsko veče za njih (VIDEO)

Luka Dončić je odigrao još jednu neverovatnu utakmicu, ali ni to nije pomoglo Dalas Maveriksima da izbegnu težak poraz od Boston Seltiksa, koji su na kraju pobedili 138:110.

Boston je pred svojim navijačima odigrao još jednu vrhunsku utakmicu, a iako je Dončić ponovo briljirao i upisao tripl-dabl, na kraju je ostatku ekipe izostala pomoć.

Košarkaši Bostona su od samog početka utakmice imali prednost, Dalas se dobro držao prve tri četvrtine meča, ali su u poslednjem delu domaći napravili neverovatnu seriju koja je rešila pitanje pobednika.

Boston je na kraju pobedio sa čak 28 poena razlike, što je malo ko očekivao da će se desiti. Konačan rezultat utakmice bio je 138:110.

Seltikse je do još jedne pobede predvodio sjajni Tejtum, koji je meč završio sa 32 poena, osam skokova i tri asistencije, a istakao se Braun sa 25 poena, sedam skokova i pet asistencija.

Dončić je, kao što smo već rekli, bio ubedljivo najbolji u timu Dalasa. Slovenac je postigao čak 37 poena, a dodao je 12 skokova i 11 asistencija.

Međutim, podbacio je ostatak ekipe Dalasa i Dončić jednostavno nije mogao sam da se obračuna s Seltiksima.

Inače, srpski košarkaš Vasilije Micić imao je iza sebe dobru noć kada je u pitanju lični učinak u NBA ligi, ali je njegov Šarlot, kao i Lukin Dalas, ipak poražen od Filadelfije rezultatom 121:114!

Micić je na parketu proveo 28 minuta i za to vreme ubacio je 13 poena i zabeležio sedam asistencija, te tako pokazao da je ušao u kontinuitet kada su u pitanju ta njegova precizna dodavanja. Podsetimo, i u prethodnoj utakmici ih je imao sedam takođe.