Luka Božić u dresu Zadra ABA liga
Luka Božić (Foto: MN Press)

ABA liga

Drama u ABA ligi: Mega i Zadar odigrali fantastičnu završnicu, na kraju ipak slavi Luka Božić (VIDEO)

Košarkaši Zadra i Mege odigrali su veoma zabavnu utakmicu u 19. kolu ABA lige koja je okončana pobedom Hrvata od 74:71 u jako neizvesnoj završnici.

Da je meč bio izjednačen najbolje oslikava rezultat prve četvrtine – 17:17. U drugom kvartalu Zadar je zaigrao bolje u napadu, pa je na veliki odmor otišao sa prednošću od devet razlike – 40:31.

Mega je pokušavala da dođe do preokreta, ali najviše što je prišla bio je poen zaostatka i to u nekoliko navrata, kao i jedno izjednačenje na samom startu četvrte četvrtine. Ovaj duel morao je da se rešava u penal završnici. Tu je domaćin bio koncentrisaniji, Luka Božić je vezao četiri pogotka sa crte.

Najefikasniji u pobedi Zadra bio je, kao po navici, Luka Božić sa dabl-dablom od 20 poena i 10 skokova, uz još sedam asistencija. Njega je pratio Karlo Žganec sa 16. Na drugoj strani najviše se istakao Nikola Đurišić sa 17 poena, dok je Stefan Miljenović dodao 14.

Zadar je sad na 11-8 i na petom mestu, dok je Mega na 9-10 i sedma je.