Košarka

Drama u Helsinkiju pripala Finskoj: Danci ispustili +16 sa poluvremena

Prava drama viđena je na meču između košarkaša Finske i Danske u okviru grupe G u kvalifikacijama za Eurobasket 2025. Košarkaši Finske su ipak uspeli da opravdaju ulogu favorita, te slave rezultatom 89:85.

Ove dve reprezentacije se nalaze u grupi sa Srbijom i Gruzijom, a sada su obe reprezentacije upisale po jednu pobedu na startu kvalifikacija. Podsećamo da je Danska na veliko iznenađenje savladala Gruziju u Kopenhagenu rezultatom 75:69.

Najbolji u dresu Finske na današnjoj utakmici bio je Jantunen sa 19 poena dok je na drugoj strani tituliu najboljeg igrača Danske opravdao Lundberg sa postignutih 26 poena, pored njega istakao se i Kevin Larsen sa 20.

Danska je na poluvremenu imala veliku prednost od čak 16 razlike (42:58), međutim u trećoj četvrtini Finci su se stabilizovali te lako stigli do poravnanja rezultata.

Ipak ostali sairači nisu bili na zavidnom nivou, te je Finska odnela važnu pobedu. Treba podsetiti da se iz grupe kvalifikuju dve ekipe na završni turnir, dok će se Finska svakako naći na turniru kao jedan od domaćina prvenstva.