kosarkas FMP Zeleznika na utakmici ABA lige protiv Krke u hali FMP Arena, Beograd 02.10.2023. godine Foto: Ivica Veselinov / MN PRESS KOSARKA, BASKETBALL, ABA LIGA, ABA LEAGUE, FMP ZELEZNIK, KRKA NOVO MESTO
Nejt Votson, košarkaš FMP-a (Foto: MN press)

ABA liga

Drama u Železniku: Krka trojkama oborila FMP u produžetku (VIDEO)

Košarkaši Krke iz Novog Mesta savladali su FMP u Železniku posle produžetka sa 99:97 (27:18, 26:26, 21:24, 15:9, 16:14) u premijernom kolu nove sezone ABA lige.

Povratnik u regionalno takmičenje je već na polovini prve deonice stigao do maksimalnih 13 poena prednosti (22:9). Tokom čitavog prvog poluvremena FMP nije uspeo da dođe do egala, a slovenački tim pred start drugog dela imao vođstvo od 53:44.

FMP stigao zaostatak

Kroz treću četvrtinu Krka je održavala prednost, da bi tek posle 35 minuta igre FMP prvi put poveo sa 75:74. Zatim se ušlo u neizvesnu završnicu u kojoj su obe ekipe imale prilike da stignu do trijumfa, ali ih nisu iskoristile, pa je utakmica otišla u produžetak (83:83).

U dodatnih pet minuta Krka je odigrala bolje, važne šuteve su pogađali Špan, Škedelj i Cerkvenik, dok je na drugoj strani samo novajlija iz Francuske Igo Beson bio na visini zadatka, što nije bilo dovoljno domaćinima da izbegnu tesan poraz od dva poena razlike.

Presudile trojke

FMP je bio bolji u šutu za dva poena (61,4% naspram 54,5%), ali je kraju je presudio bolji šut za tri poena gostiju (10/18), naspram 8/27 koliko su šutirali Panteri. Domaćin je promašio i šest slobodnih bacanja.

Najbolji u pobedničkoj ekipi bili su Jurij Macura sa 23 i Jan Špan koji je ubacio 18. Kod FMP-a najzapaženiji su bili novajlija Beson sa 23 i Nejt Votson sa 19 koševa.

U sledećem kolu FMP gostuje Ciboni u Zagrebu 8. oktobra, dok Krka dočekuje Partizan.