Košarka

Duel dvojice Čačana pripao iskusnijem: Bivši igrač Partizana postigao 41 poen

Prvi meč osmine finala plej-ofa Super lige u okviru Košarkaške Lige Srbije pripao je ekipi Borca iz Čačka. Abaligaš je na svom terenu dočekao Spartak iz Subotice, i u neizvesnoj završnici slavio rezultatom 95:92.

Serija se igra do dve pobede jednog tima, a u četvrtfinalu će se sastati sa boljim iz duela Vojvodine i FMP-a.

Duel dvojice čačanskih trenera Vlade Jovanovića (Spartak) i Dejana Mijatovića (Borac) dobio je drugi, stariji i iskusniji kolega.

Čačani su na ovoj utakmici mnogo više prikazali od Subotičana i zasluženo slavili. Borac je od sredine prve četvrtine bio u rezultatskom plusu, pa sve do 36. minuta, kada su gosti napravili preokret kratkog daha.

Izabranici Dejana Mijatovića su pre odlaska na veliki odmor imali 16 poena viška, a u nastavku i maksimalnih plus 21, ali borbeni Subotičani su uspeli da anuliraju tu prednost u dramatičnom finišu meča. Međutim Borac je na iskustvo svojih igrača uspeo da privede utakmicu kraju bez većih poteškoća.

Čarapić je bio najefikasniji igrač u ekipi Borca sa 22 poena, čemu je dodao 5 poena i 3 asistencije, na drugoj strani Spartaku nije pomogao ni sjajan košgeterski učinak Aleksandra Cvetkovića, koji je postigsao 41 poen i imao 2 skoka i 5 asistencija.