Dominacija Duška Ivanovića

Duško neumoljiv, pao je i Asvel: PAO, Žalgiris i Barsa odbranili domaći teren

Duško Ivanović se odlično snalazi u ulozi dežurnog vatrogasca. Trener Baskonije preporodio je tim iz Vitorije u Evroligi i zabeležio četvrti vezani trijumf po povratku u Baskiju.

Baskonija je slavila na gostovanju Asvelu rezultatom 88:81 u meču u kojem je francuski tim skupo prodao kožu. Ko zna da li bi favorit slavio da trener domaćina Đanmarko Poceko nije isključen u 29. minutu posle šouprograma koji je izveo ulaskom u teren pri rezultatu 66:65 za goste.

Junak trijumfa Baskonije bio je Markus Hauard sa 35 poena (8/13 za tri poena), dok je Čima Moneke zabeležio 19 poena, 13 skokova i šest asistencija. Najefikasniji u Asveliu su bili Majk Skot sa 22 i Žofri Lovernj sa 16 poena.

PAO, Žalgiris i Barsa odbranili domaći teren

Panatinaikos je slomio otpor Virtusa u poslednjoj deonici koju je dobio sa 28:13 za konačnih 90:76. Konstantinos Mitoglu je bio udarna pesnica domaćina sa 24 poena i 10 skokova, Kendrik Nan, Kostas Slukas i Luka Vildoza su dodali po 11, a Matijas Lesor 10 poena plus devet uhvaćenih lopti.

Marko Belineli je bio najefikasniji u redovima italijanskog velikana sa 20 poena, a reprezentativac Srbije Ognjen Dobrić se nije upisao u listu strelaca za devet minuta.

U prvoj utakmici dana Žalgiris je savladao Bajern rezultatom 74:73 poenima Evansa u poslednjoj sekundi meča. Najefikasniji u timu Žalgirisa bio je Šmits sa 16 poena, dok je u timu Pabla Lasa najupečatljiviju partiju imao Ibaka sa 20 poena.

Barselona i Valensija su u derbiju Španije odigrali neizvesno do samog kraja utakmice, a pobedu je odnela domaća ekipa iz Katalonije. Najefikasniji u timu Barselone bio je bivši igrač Partizana Jan Veseli sa 17 poena, dok se u Valensiji istakao Kris Džons sa 15 poena.