NEMANJA NEDOVIC kosarkas Crvene zvezde na utakmici Evrolige protiv Baskonije u hali Stark Beogradska arena, Beograd 09.10.2024. godine Foto: Marko Metlas Kosarka, Crvena zvezda, Evroliga, Baskonija
(Foto: MN press)

ABA liga

Dva i po sata drame, vređanja i prekida: Nedović rafalom doneo Zvezdi veliku pobedu u “Morači”

Košarkaši Crvene zvezde upisali su i treći trijumf u ABA ligi, pošto su slavili u “Morači” protiv Budućnosti u velikom derbiju sa 73:75 (17:16, 20:17, 21:19, 15:23). Napetu utakmicu pred oko 4.000 Podgoričana odlučio je Nemanja Nedović sa 24 poena, kojima je neutralisao u finišu Mekinlija Rajta.

Samo je Amerikanac i pogađao za Budućnost u napetoj završnici kda je zabeležio osam vezanih poena. Domaćin se nekoliko puta “nudio” crveno-belima, ali Beograđani nisu mogli da ubace poen gotovo pet minuta iz igre kada je bilo potrebno.

Uspeo je Nedović minut pre kraja trojkom da donese poen prednosti crveno-belima (72:71), a u samom finišu Rajt je imao polaganje za pobedu, koje je promašio što je bio znak za slavlje beogradskog tima.

Meč 5. kola je trajao skoro dva i po sata, obeležio ga je i 20-minutni prekid zbog ubacivanja predmeta, kao i povreda Džoela Bolomboja. koja bi mogla da bude ozbiljan udarac u nastavku sezone. Zvezda je na krilima Nedovića imala tri poena prednosti oko šest minuta pre kraja, kada je nastao prekid.

Zatim je usledila ona već opisana “žuta minuta” u kojoj je za pet minuta Zvezda ubacila samo poen i to sa linije slobodnih bacanja preko Plavšića, ali na kraju nije platila skupu cenu jer su najiskusniji “izvukli” utakmicu na mišiće, a Budućnost promašila pet vezanih slobodnih bacanja.

Najefikasniji u redovima crveno-belih bio je Nemanja Nedović sa 24 poena, dok je Kodi Miler-Mekintajer zabeležio 13 koševa, sedam skokova i sedam asistencija. U ekipi Budućnosti najbolji je bio Mekinli Rajt sa 20 poena, iako je promašio polaganje za pobedu.

Zvezda je posle petog kola na četvrtom mestu na tabeli ABA lige sa učinkom od 3-2, dok je Budućnost posle četiri pobede zabeležila prvi poraz. Crveno-beli u narednom kolu regionalne lige gostuju Zadru, a pre toga će odigrati utakmicu Evrolige protiv Reala u Madridu u četvrtak.