Miami Heat guard Jaime Jaquez Jr. (11) shoots against Atlanta Hawks guard Bogdan Bogdanovic (13) and center Clint Capela (15) during the second half of an NBA basketball game, Saturday, Nov. 11, 2023, in Atlanta. The Miami Heat won 117-109. (AP Photo/Mike Stewart)
(Foto: Beta/AP Photo/Mike Stewart)

Košarka

Dvocifreni Bogdan “brisao” parket u porazu Atlante, Rajaković bez rešenja (VIDEO)

Kapiten košarkaške reprezentacije Srbije Bogdan Bogdanović odigrao je solidan meč protiv Majamija, ali je njegova Atlanta izgubila rezultatom 117:109.

Bio je to peti vezani meč na kom je Bogdanović imao dvocifren učinak. Za 28 minuta igre ubacio je pet trojki (5/12) i utakmicu završio sa 15 postignutih poena, tri skoka i jednom asistencijom.

Nije se Bogdan proslavio prilikom jednog napada Majamija kada je posle finte pao i bukvalno obrisao parket.

Junak trijumfa gostujućeg tima bio je sjajni Bem Adebajo koji je postigao 26 poena i upisao čak 17 skokova. Pratili su ga Hajme Kahez sa 20 poena, Lauri sa 17 i Ričarson sa 16.

U poraženom timu najefikasniji bio je Tre Jang sa 27 poena.

Mladi srpski košarkaš Nikola Jović nije dobio šansu na ovom meču.

Toronto, koji sa klupe predvodi Čačanin Darko Rajaković, pretrpeo je ubedljiv poraz od Bostona sa 117:94. Domaćini su već u drugoj četvrtini uspeli da slome otpor gostiju, preuzmu vođstvo i potom gotovo rutinski vode meč do konačne pobede.

Predvodio ih je tandem Džejlen Braun-Džejson Tejtum koji su ukupno postigli 56 poena (29-27), a Kristaps Porizingis je dodao još 21 poen. U poraženom timu najefikasniji je bio Paskal Sijakam sa 17 poena uz 7 skokova i 3 asistencije.