NIKOLA MILUTINOV, kosarkas Olimpijakosa, na utakmici Evrolige protiv Partizana, u hali Mira i prijateljstva. Atina,19.10.2023. foto: MN Press / kl Kosarka, Euroleague, Olimpijakos, Partizan

Efes deklasirao Barsu, ali glavna zvezda večeri je Nikola Milutinov – rekord karijere!

Košarkaši Efesa pobedili su na svom terenu u Istanbulu Barselonu 98:74 (18:13, 24:26, 30:21, 26:14), u utakmici 22. kola Evrolige. Najefikasniji u ekipi Efesa bio je Rodrig Bobua sa 21 poenom i pet asistencija, Tibor Plejs imao je 17 poena i sedam skokova, a Den Oturu 15 poena i šest skokova. Šejn Larkin pobedi je doprineo sa 15 poena i osam asistencija.

U španskom timu Vili Ernangomes bio je najefikasniji sa 18 poena uz četiri skoka. Nikola Kalinić dodao je 14 poena, četiri skoka i četiri asistencije, a sa 14 poena utakmicu je završio i Rokas Jakubaitis.

Posle 22 kola Efes je na 14. mestu sa devet pobeda i tri poraza, dok je Barselona druga uz skor 15/7.

Monstruozni Milutinov

Srpski košarkaš Nikola Milutinov predvodio je Olimpijakos u pobedi nad Makabijem rezultatom 89:72 u meču 22. kola Evrolige. Centar reprezentacije Srbije je za 31 minut postigao 20 poena (8/13 dvojke i 4(5 bacanja) i imao čak 20 skokova. Sa indeksom korisnosti 40 nekadašnji član Partizana je bio daleko najbolji akter utakmice.

Ajzea Kenan je takođe dao 20 poena, Alek Peters 17, a srpski košarkaš Filip Petrušev je za 19 minuta na terenu upisao pet poena (2/7 dvojke) i pet skokova.

U ekipi Makabija najefikasniji je bio Vejd Boldvin sa 18 poena, Tamir Blat dodao je 10 poena i sedam asistencija, a 10 poena imao je i Bonzi Kolson.

Olimpijakos sada ima 12 pobeda i 10 poraza na šestom mestu na tabeli, a Makabi je na osmom mestu istim skorom.

Bajern ubedljiv u nemačkom derbiju

Bajern je kao gost deklasirao Albu (82:65) a kapiten kluba iz Minnena Vladimir Lučić je imao indeks korisnosti osam, iako nijednom nije šutnuo na koš za 16 minuta na terenu.

Silven Fransisko i Danko Branković su sa po 14 poena predvodili Bajern, 13 je dodao Karsen Edvards. Mateo Spanjolo je dao 15 poena za Albu, Jani Vecel 13, a Met Tomas 10.

Veliki preokret Virtusa

Košarkaši Virtusa pobedili su na svom terenu u Bolonji Asvel sa 73:63 (19:10, 8:22, 18:22, 28:9). Gosti iz Vilerbana su u četvrti period ušli sa devet poena prednosti (54:45), ali je presudila serija 17:2 za 62:56.

Virtus su predvodili Danijel Heket sa 19 poena, šest skokova i četiri asistencije i Marko Belineli sa 18 poena. U francuskoj ekipi istakli se Jusfua Fal sa 17 poena i 12 skokova i Paris Li sa 14 poena i 12 asistencija. Žofri Lovernj dodao je devet poena.

Virtus je treći na tabeli sa 15 pobeda i sedam poraza, a Asvel zauzima pretposlednje mesto sa četiri pobede i 18 poraza.