kosarkas Partizana na utakmici Evrolige protiv Efesa u hali Stark Beogradska arena, Beograd 29.02.2024. godine Foto: Marko Metlas Kosarka, Partizan, Evroliga, Efes, Anadolu Efes

Košarka

Efes slavio u Superkupu Turske: Brajant sam porazio Bobijev Fener

Prva zvanična utakmica sezone u Turskoj donela je očekivanu dramu, a junak finala Superkupa Turske bio je Elijah Brajant. Njegov učinak u poslednja tri minuta meča omogućio je Efesu da osvoji svoj 14. Superkup u klupskoj istoriji, rezultatom 83:82 protiv Fenerbahčea.

U meču koji se igrao u naletima, Efes je bolje započeo, ali je Fenerbahče brzo uzvratio. Na kraju treće četvrtine, utakmica je bila napeta, a poslednjih pet minuta donelo je pravu borbu.

Brajant je sa devet poena u završnici odveo svoj tim do pobede. Prvo je izjednačio na 75:75 sa dva penala, zatim pogodio trojku za vođstvo 77:79, a potom povećao razliku na 81:77. Zadržao je Efes ispred, odbijajući pretnje Najdžela Hejsa i postigao poslednjih 79:83.

Fenerbahče je tražio šansu do samog kraja, a Skoti Vilbekin je trojkom smanjio razliku na 82:83 34 sekunde pre kraja. Brajant je imao priliku da dodatno poveća prednost, ali nije pogodio ni iz igre ni sa penala. Ipak, Efes je slavio i stigao do trofeja.

Brajant je završio meč sa 21 poenom, uz 8 skokova i 5 asistencija. Danijel Oturu je dodao 16 poena, dok je Erdžan Osmani postigao 13. U redovima Fenerbahčea, Najdžel Hejs je bio najefikasniji sa 20 poena, a Bonzi Kolson je ubacio 19, uz 6 skokova. Boban Marjanović je postigao 4 poena i imao 2 skoka, dok Marko Gudurić nije bio u protokolu.