Mega - Partizan; Foto: MN Press

Košarka

Epski raspad Partizana, od +12 do -13: Mega razbila crno-bele i izborila majstoricu za finale

Košarkaši Mege savladali su Partizan rezultatom 92:88 i izborili majstoricu u polufinalu plej-ofa Superlige Srbije. Megini klinci napravili su preokret u trećoj četvrtini (26:15) i stigli do važne pobede u neizvesnoj završnici.

Partizan je u prvoj četvrtini imao prednost od 28:16. Međutim, tu prednost je Mega istopila na početku drugog poluvremena. Konkretno, kada je Partizan imao 49:41, od tog trenutka Mega pravi preokret i tu deonicu završava sa vodstvom od 67:62.

Mega je sredinom poslednje četvrtine vodila 81:68, Partizan je stigao na 90:88, ali to nije bilo dovoljno za novi preokret.

Najefikasniji u redovima pobednika bio je Filip Jović sa 14, Lamar Filips je postigao 13, dok su Andrija Jelavić i Ilija Milašević dali po 12 poena. U redovima Partizana istakli su se Bruno Kaboklo sa 18 i Džejlen Smit sa 17 poena.

Treća utakmica, u kojoj je Partizan domaćin, igraće se u četvrtak od 18.00 u Beogradskoj areni. Pobednik će finalu igrati protiv Crvene zvezde koja u polufinalu bila bolja od FMP-a.