Matijas Lesor Panatinaikos; Foto: MN Press

OAKA se tresla, pa zanemela: PAO preživeo nalet Makabija i izjednačio pred dolazak u Beograd

Panatinaikos i Makabi igraju, verovatno, najzanimljiviju seriju u četvrtfinalu plej-ofa Evrolige i prava je šteta što Izraelci neće moći da uzvrate domaćinstvom. Posle velikog iznenađenja i “brejka” u prvom susretu, drugi je pripao Grcima rezultatom 95:79. Domaći su, naime, mobilisali kompletan zeleni deo Atine, pa je čak i predsednik Dimitris Janakopulos došao u dvoranu prvi put posle dve i po godine.

Doktor za ovakve utakmice bio je i ostao Kostas Slukas, koji je ove večeri priredio spektakularnu partiju navijačima koji su ga ranije mrzeli. Ali, sada su mu se klanjali jer je, onda kada je bilo najpotrebnije, zaigrao kao mladić i doneo izjednačenje u seriji.

Veteran grčke košarke je postigao 29 poena, uz četiri asistencije i tri skoka u svojim kolonama. Janis Papapetru je bio sjajan sa 15 poena, Kostas Mitoglu sa 14, dok je Matijas Lesor imao 11, a Kendrik Nan 10. U poraženom timu Lorenzo Braun je bio najbolji sa 18, Klivlend i Koen su imali po 12, a Blat 11 koševa.

Makabi imao dva velika naleta

Tokom većeg dela prvog poluvremena Makabi je imao prednost, ali je Panatinaikos u završnici druge četvrtine napravio seriju 21:3 i na pauzu otišao sa dvocifrenim vođstvom 51:39.

Panatinikos je nastavio sa boljom igrom i sredinom treće četvrtine stigao do 17 poena prednosti, ali je Makabi uspeo da se vrati i posle minut igre u četvrtoj deonici prišao na pet poena zaostatka.

Trener domaćih Ataman je bio prinuđen da zatraži tajm-aut, nakon kog je domaća ekipa uspela da zaustavi nalet Makabija i polivnom deonice, nakon trojke nekadašnjeg igrača Partizana, Janisa Papapetrua ponovo stigne do dvocifrene prednosti 82:70. Makabi nije uspeo ponovo da se vrati, i Panatinaikos je stigao do pobede i uspeo da izjednači u seriji.

U trećem meču domaćin je Makabi, a ta utakmica se igra u utorak, 30. aprila u Beogradu.