Obradović podviknuo Avramović

Obradović podviknuo, Avramović se restartovao i lovio snajperom “albatrose”

Red kritika – red pohvala, na kraju ruka Alekse Avramovića vodila je crno-bele kako treba! Kako je Željko Obradović podviknuo u drugoj četvrtini Avramović je našao novu pamet i snagu pa je Partizan u 9. kolu Evrolige stigao do pobede nad Albom – 89:74!

Bio je ovo četvrti trijumf “parnog valjka” i sada čeka petak kada gostuje Anadolu Efesu u Istanbulu. Prethodno ima meč i sa Cedevitom u Jadranskoj ligi.

Nisu dobro ušli u meč igrači oba tima. Mnogo grešaka na obe strane. Crveneo je Željko Obradović u pojedinim momentima jer se imao osećaj kao da Aleksa Avramović “carini” loptu. Najviše je išlo u njegovom smeru kritika, zasluženo. Sreća za Partizan je što su Nemci grešili jednako. Gubili lopte kao klikere. Klaj-klaj meč u kojem je tim iz Berlina na poluvreme otišao sa malom razlikom u svoju korist.

Sve kritike koje su bile upućene na račun pleja reprezentacije Srbije urodile su plodom jer je u drugom poluvremenu Čačanin mnogo racionalnije igrao. Možemo da se usudimo i da kažemo da crno-beli ne bi mogli bez njega da imaju organizaciju jer je Doužer prilično imao grešaka.

Koliko je Željku Obradoviću bila važna utakmica, tražio je dvaput tajm-autu u poslednjih minut i nešto. Očigledno da nije želeo da dozvoli da se bilo šta završi olako, a i bio je u pravu. Na par stotinki pre kraja je ubacio dva dodatna poena njegov tim.

PARTIZAN – ALBA BERLIN 89:74

(18:20, 25:20, 22:15, 24:19)

Hala: Arena

Gledalaca: oko 18.900

Sudije: Emilio Perez, Jakub Zamojski, Maksim Buber.

PARTIZAN: Vukčević -, Ledej 14 (4sk, 3as), Drezgić -, Avramović 20 (7/14 iz igre, 1/7 za tri), Jaramaz -, Naneli 14 (6as), Trifunović 2, Anđušić 16 (4/7 za tri), Doužer 5 (4sk, 4as, 1uk), Ponitka 2, Kaminski 9, Kaboklo 7, (5sk).

ALBA: Braun 8 (3sk, 4as, 2uk), Proćida 3, Vecel 3, Delou – (8as), Matisek -, Šnajder 12, Tomas 2, Nikić -, Samar 4, Olinde 10, Kumađe 8 (11sk), Timan 21.

KRAJ

89:74 – Kraj utakmice, zaslužena pobeda crno-belih.

Poslednji minut + 10 za Partizan. Ne vidimo kako ovde nešto može Alba da uradi.

79:68 – Četvrta trojka Anđušića! Na 2.52 do kraja

Na 5,52 do kraja 76:63!

74:61 – Vodi srpski klub +13. Čini se da se utakmica lomi, a da crno-beli drže polugu u svojoj ruci. Počeli su manje da greše, skokovi su 25:26, pa ne dozvoljavaju rivalu previše iz drugog napada.

70:59 – Počeli su sa 5:0 seriju Nemci u poslednjem delu, ali je onda Ledej poslao trojku da ih umiri.

III ČETVRTINA

65:52 – Veliki broj grešaka Albe koriste sada igrači srpskog tima.

52:51 – Trojke na obe strane, ali čini se da se bude Avramović i Anđušić. Traži Gonzales čelendž, ali samo on zna zbog čega!

47:46 – Četiri minuta Partizan je potrošio i dao jedan koš! Užas. Sreća pa je sa druge strane prilično limitiran protivnik.

45:40 – Tamo gde su najtanji, u skoku, crno-beli postižu prve poene posle sjajnog hvatanja Ledeja.

II ČETVRTINA

43:40 – POLUVREME! Avramović 11, Naneli 10 poena, najefikasniji su kod domaćina.

39:38 – Gori Željko Obradović na Aleksu Avramovića. Takozvani “tuš” dobija plej crno-belih. Zasluženo! Kao da nije na utakmici.

37:31 – Džejms Naneli pogađa za tri! Vraćaju Nemci odmah.

30:26 – Dosta taktičkih grešaka, loše selekcije napada na obe strane. Pet minuta do kraja druge četvrtine.

23:23 – Vođstvo Partizana posle duže vremena, ali su odmah vratili Nemci trojku.

I ČETVRTINA

18:20 – Monstruzno zakucavanje Alekse Avramovića! Imao je Partizan šansu i za izjednačenje, međutim, nije iskoristio poslednji napad.

14:20 – Nemci su okrenuli. Upalilo im je sa promenom odbrane i sada crno-beli imaju problema.

12:6 – Ali Partizan nervira Željka Obradovića u napadu. Čini se da tri napada nisu odigrana kako je zamišljeno, a evo i četvrtog Ledej u napadu pravi ličnu grešku.

9:6 – 7/9 poena za crno-bele delo je Frenka Kaminsog.

Bila je tu i čuvena koreografija.

Navijači Partizana su se oprostili od Mustafe Hasanagića. VIše o tome možete pročitati OVDE.

Partizan će u ovom meču biti veoma oslabljen. Na i ovako brdo problema sa skok igrom, u timu zbog prehlade nema Alena Smailagića.

Košarkaši Partizana ugostiće ekipu nemačke Albe u meču devetog kola Evrolige. Crno-beli imaju bilans 3-5 pred ovo kolo, dok su Nemci slabije plasirani. Partizan mora u ovaj duel bez Kevina Pantera, za kojeg se šuška da će biti spreman za Efes, narednog petka, dok su gosti bez Markusa Eriksena.

U poslednja 4 meča ovih rivala uvek je slavio tim koji je bio domaćin.

Kvote za duel možete videti klikom OVDE.