Jam Madar faulira Najdžel Vilijams-Gosa; Foto: Printscreen/Twitter

Evroliga

Olimpijakos, kratkog pamćenja, optužio Evroligu i sudije: “Ukrali su nam pobedu!” (VIDEO)

Košarkaški klub Olimpijakos, očigledno kratkog pamćenja, oglasio se saopštenjem i žalbom Evroligi nakon poraza od Fenerbahčea u Istanbulu. Pirejci su protestvovali zbog situacije u poslednjim sekundama, pri rezultatu 79:77, kada je Najdžel Vilijams-Gos probio Jama Madara. Izraelac je udario po ruci Amerikanca, koji u nastavku poseda nije pogodio za dva poena, kao ni Nikola Milutinov, i Fenerbahče je ostvario trijumf.

Olimpijakos tvrdi da je Vilijams-Gos evidentno fauliran, te da su sudije uticale na krajnji ishod utakmice. Vilijams-Gos je do tog momenta šutirao slobodna bacanja 3/3 i ističe se da im je ukraden siguran produžetak, a možda čak i pobeda.

– Olimpijakos poziva Evroligu da zauzme jasan stav o faulu nad Najdželom Vilijamsom Gosom u finišu meča sa Fenerbahčeom. Nepravilna primena propisa od strane sudija odlučila je meč protiv nas – rečeno je, između ostalog, u saopštenju Olimpijakosa.

Jorgos Bozikas, pomoćni trener Jorgosa Barcokasa, bio je još direktniji u optužbama na račun arbitara.

– Definitivno verujem da je suđenje odigralo veliku ulogu. Faul nad Vilijams-Gosom bio je jasan – rekao je Bozikas.

Selektivno ili kratko pamćenje?

Bilo je četvrto kolo Evrolige kada je Partizan poražen od Olimpijakosa posle produžetka u Pireju. Tada je grčki tim dobio na poklon od sudija pobedu protiv crno-belih. Olimpijakos, očigledno kratkog ili selektivnog pamćenja, sada kuka i plače.

Kao jedan od krivaca za taj poraz je apostrofiran Kevin Panter koji je loše odigrao poslednjih 2 minuta regularnog dela, kao i za izgubljenu loptu na minut pre kraja produžetka. Međutim, čini se da su sudije suviše tolerisale agresivnu odbranu koju je na njemu igrao Tomas Vokap. Čak, prema snimku koji se širi društvenim mrežama, se čini da nisu dosudile faul nad Partizanovim Amerikancem.

Bilo je to u 40. minutu utakmice kada je Panteru dosuđeno da je vratio loptu preko pola terena i oduzeta je Partizanu. Ali kada se pogleda snimak jasno se vidi da ga je Vokap najpre nagazio i izuo mu patiku. A da potom Panter i nije prešao na svoju polovinu terena.