Nemanja Nedović Valensija; Foto: MN Press

Teo dirigovao, Tobi zaključao koš, Nedović rešetao: “Slepi miševi” se pogubili pod svodovima Arene

Mnoge ekipe igraju bolje na domaćem terenu nego na strani, a kod Crvene zvezde je to baš izraženo. Nakon dva šokantna poraza u gostima od Asvela i Albe, Zvezda je tukla Partizan u Večitom derbiju ABA lige, a ove večeri i ubedljivo nadigrala Valensiju, kandidata za plej-of Evrolige – 82:64 (11:12, 28:18, 22:19, 21:15).

Još jednom se na delu videlo koliko za ceo crveno-beli tim znači prisustvo Miloša Teodosića. Nije trenirao dva dana, a ni igrao u prvih devet minuta, pa smo svedočili jednoj od najneefikasnijih četvrtina ove sezone (11:12).

Međutim, čim je prekaljeni plejmejker kročio na parket, promenila se energija u dvorani. Počeo je da razigrava saigrače i pokrenuo veliku seriju, pa stigao i da ubaci trojku za 20:12. Tu seriju je domaći tim produžio na 12:0, pa je ekspresno stigao do dvocifrene prednosti.

Rekord sezone Nemanje Nedovića

Ispostaviće se i ključne, pošto su se nakon toga “slepi miševi” pogubili pod svodovima “Štark arene”. Protok lopte u napadima crveno-belih funkcionisao je vrlo dobro, Nemanja Nedović dodatno je razigrao Zvezdu koja je u par navrata stizala i do 15 poena prednosti, Ali, Valensija je do poluvremena uspela da dođe do jednocifrenog zaostatka – 39:30.

Valensija je nešto bolje počela treću deonicu, ali Zvezda je uzvratila preko vrlo raspoloženog Nemanje Nedovića. On je do kraja stigao do rekorda sezone. Igralo se uglavnom poen za poen, Zvezda je održavala prednost dobrom organizacijom napada, ali i kvalitetnom odbranom. Do kraja susreta Zvezda je bez većih problema sačuvala prednost i upisala 10. trijumf.

Zvezdu je predvodio raspoloženi Nemanja Nedović sa 24 poena, a 11 je dao Majk Tobi. Kod Valensije je najefikasniji bio Kris Džons sa 11 poena, 10 su dali Nejt Reuvers i Damijen Inglis.

Zvezda je zabeležila 10 pobeda i 14 poraza i nalazi se na 13. mestu na tabeli, a Valensija je na 11. poziciji sa skorom od po 12 pobeda i poraza. U narednom kolu, već u petak, Zvezda dočekuje Barselonu u “Štark areni”.

Crvena zvezda – Valensija 82:64 (11:12, 28:18, 22:19, 21:15)

Dvorana: “Štark arena” (Beograd)
Sudije: R. Lotermozer, E. Mogulkoč, S. Petek.

Crvena zvezda: Smart 7, Teodosić 6 (7as), Hanga 7, Davidovac 5, Mitrović 4, Lazić 2, Tobi 11 (4sk, 3as), Bolomboj – (6sk), Nedović 27 (6/7 za tri), Giedraitis 8, Gilespi -, Jago 5.

Valensija: Harper 8, Klaver -, Puerto -, Rivers 10, Pradilja 2, Anderson 5, Lopes Arostegi -, Džons 11, Inglis 10, Robertson 7, Odželej 9, Pangos 2.

IV četvrtina

82:64 – Jedna od najboljih i najubedljivijih partija Crvene zvezde ove sezone. Nemanja Nedović je ispraćen ovacijama zbog najbolje utakmice i 27 postignutih poena.

78:59 – Zvezda u novoj seriji kojom lomi protivnika. Rokas Gedraitis je započeo košem uz faul, kojim je poslednji pokušaj povratka Valensije potpuno zaustavljen, a zatim je zadat poslednji udarac za +19.

70:57 – Sedam uzastopnih poena Džavontea Smarta prave, reklo bi se, ključnu razliku u završnici ovog meča. Nakon toga i nekoliko ofanzivnih skokova u nizu domaćeg tima potrošila su mnogo vremena i sačuvala velikih +13. Idemo na poslednji televizijski tajm-aut ove večeri.

III četvrtina

61:59 – Kraj treće četvrtine. Zvezda je na dvocifrenoj prednosti i potrebno je da samo ovako nastavi u poslednjih 10 minuta, posebno u defanzivnim zadacima.

56:42 – Kada nije tu Nedović na parketu, palicu preuzima Teodosić. Sjajna asistencija, ko zna koja u nizu, za Zvezdinih +14.

54:41 – Au, kakav rafal Nemanje Nedovića u ovim momentima! Druga vezana trojka, a ukupno peta iz šest pokušaja. Već ima 24 postignuta poena na ovom meču.

44:38 – Vraća se Valensija i prišla je na šest poena zaostatka. Navijači pokušavaju da podignu igrače na parketu.

II četvrtina

39:30 – Vrlo dobra druga četvrtina donela je Zvezdi ubedljivu prednost na velikom odmoru. Prednjače Teodosić i Nedović kao ključne karike koje prave razliku.

35:20 – Stigla je Zvezda do +15, a onda primila šest poena u nizu i Valensija je ponovo na jednocifrenom minusu.

28:16 – Zvezda je na, do sada, maksimalnih +12. Izuzetna druga četvrtina za sada u Areni, naravno, kada je u pitanju crveno-bela publika.

20:12 – Zvezda je u seriji 9:0. Baš kao što smo nagovestili, Teodosić je probudio Zvezdu i svojim asistencijama povezao redove. Potom ide i njegova trojka za +8 za crveno-bele.

I četvrtina

11:12 – Nesvakidašnje mali broj poena u prvoj četvrtini meča dva tima koji nisu baš poznati po slaboj efikasnosti. U finišu je na parket ušao Miloš Teodosić, pa bi to u nastavku moglo da se promeni.

9:10 – Prvo vođstvo Valensije na meču. Trojku pogađa Anderson na isteku napada i osmog minuta utakmice.

6:3 – Ovo je rezultat posle pet minuta košarke u Areni. Vrlo, vrlo tvrd meč na startu.

4:0 – Valensija i dalje bez poena na isteku četvrtog minuta. Ni Zvezda nije preterano efikasna i ima prednost od 4:0.