Fener i Bajern “preboleli” poraze od večitih: Trinkijerijev Žalgiris od -27 do pobede u Milanu

Košarkaši Fenerbahčea savladali su Albu u Berlinu rezultatom 78:71 (15:16, 23:15, 20:16, 20:24) u meču četvrtog kola Evrolige. Fener se u nemačku prestonicu uputio uzdrman nakon ubedljivog poraza od Crvene zvezde u Istanbulu, ali su večeras odigrali mnogo bolje.

Na to je značajno uticala i povratak Tarika Biberovića, koji se vratio na parket nakon suspenzije i bio jedan od najboljih igrača ekipe trenera Šarunasa Jasikevičijusa, takođe značajnu partiju pružio je i Boban Marjanović koji je postigao osam.

Biberović je postigao 12 poena, dok su najefikasniji u redovima Fenera bili Amerikanac Vejd Boldvin sa 13 poena i Najdžel Hejs-Dejvis sa 14 poena.

Alba je pretrpela treći poraz od početka takmičenja, a ni raspoloženi Islanđanin Martin Hermanson ni Italijan Mateo Spanjolo, koji su takođe postigli po 13 poena, nisu mogli da pomognu domaćinu.

Real sa Kampacom – druga priča!

Košarkaši Real Madrida su se oporavili od dva uzastopna poraza i savladali Panatinaikos sa 90:86 u derbiju četvrtog kola Evrolige.

Ova utakmica bila je repriza prošlosezonskog finala. Real je od samog starta kontrolisao igru, povevši 8:0, a ključna je bila treća četvrtina, u kojoj su Kampaco, Abalde i Dek povećali razliku na +12 (70:58).

Fakundo Kampaco predvodio je ekipu sa 19 poena, dok su Musa, Abalde i Dek dodali 15, 13 i 11 poena. Sa druge strane, Kendrik Nunn postigao je 23 poena, a Huančo Ernangomez 16.

Žalgiris se vratio posle -27

Košarkaši Žalgirisa napravili su pravo čudo u Milanu, savladavši domaći Armani sa 85:82 (17:24, 14:25, 17:17, 37:16). Iako su sredinom treće četvrtine gubili čak 27 poena (64:37), ekipa trenera Andree Trinkijerija nije odustala.

U poslednjoj četvrtini, Žalgiris je pokazao fenomenalnu igru i preokrenuo rezultat, a najzaslužniji za pobedu bio je Dovidas Gedraitis sa 21 poenom. Silvan Fransisko doprineo je sa 17 poena, dok je Alen Smailagić dodao sedam.

Armani je imao sve u svojim rukama, ali je doživeo ogroman pad u igri, uprkos 17 poena Nikole Mirotića i 14 Ševona Šildsa. Žalgiris sada ima skor 3-1, dok Armani beleži suprotan učinak.

U poslednjoj utakmici Bajern je slavio protiv Pariza sa 109:107.