Jam Madar Fenerbahče: Foto: MN Press

Fener i Baskonija igrali za Partizan: Olimpijakos je noćna mora Panatinaikosa u Evroligi, Monakovih 8 u nizu

Košarkaši Fenerbahčea ubedljivo su pobedili Valensiju u 29. kolu Evrolige rezultatom 118:88. Što je dobro za Partizan kome je španski tim najveći konkurent za 10. mesto i plej-in.

Fener je serijom 14:5 krenuo prilično ofanzivno u ovaj susret, ali je vrlo brzo Valensija tu prednost smanjila, međutim nije stigla, pa je domaćin imao minimalnu prednost 22:19 pred drugi kvartal.

U nastavku turska ekipa je potpuno izdominirala, odbrana Valensije nije postojala u ovih 10 minuta. Fener je ubacio 35 poena u ovoj četvrtini i poveo 57:37 na poluvremenu. Po povratku na teren prednost je održana, a u četvrtoj četvrtini stigli so domaći i do 100 poena trojkom Dorsija.

Najefikasniji kod pobednika bio je Dorsi sa 28 poena, Hejs-Dejvis je upisao 21 poen, Vilbekin je postigao 20. Marko Gudurić stao je na osam poena za 14 minuta. Kod Valensije Dejvis je postigao 18, Anderson 12. Stefan Jović za 13 minuta na terenu nije postigao nijedan poen, upisao je skok i četiri asistencije.

Olimpijakos čuva Atinu za sebe

Košarkaši Olimpijakosa savaldali su Panatinaikos 71:65 u dvorani “Mira i prijateljstva” u 29. kolu Evrolige.

Šesta pobeda u nizu Jorgosa Barcokasa u Evroligi i šesti vezani trijumf Olimpijakosa protiv Panatinaikosa u elitnom takmičenju. Pobeda zlata vredna.

Ujednačen meč, na različite načine, odigrali su u prvom poluvremenu Olimpijakos i Panatinaikos. Domaćin se oslonio na fenomenalno raspoloženje Tomasa Vokapa koji je imao čak šest od sedam asistencija svoje ekipe u prvih 20 minuta, a uz njega su imali i odličnog Mozesa Rajta za kojeg Panatinaikos nije imao pravog rešenja.

Bilo je tesno u poslednjoj deonici. Panatinaikos je više puta dolazio na posed razlike, ali Olimpijakos je to nekako odbijao. I to je uglavnom bilo delo ruku Mozesa Rajta, igrača utakmice. Bez promašaja je šutirao doskorašnji košarkaš Merkezefendija koji je u tim došao kao zamena za Nikolu Milutinova.

Mozes Rajt je ubacio 19 poena, šutirao je bez promašaja iz igre. Alek Peters je ubacio 11. U Panatinaikosu, 17 poena Kendrika Nana.

Za Partizan dobra vest i iz Vitorije

Dobar rezultat za Partizan bio je i u Vitoriji, gde je domaća Baskonija pobedila Olimpiju iz Milana 88:73. Time je italijanski tim ostao sa pobedom manje u odnosu na crno-bele.

Do trijumfa su domaćina predvodili Markus Hauard sa 26 poena i Čima Moneke sa 19. Vanja Marinković je takođe bio odličan sa 13 poena i 2 skoka. u redovima Olimpije 21 poen i 8 skokova Mirotića uz 17 poena Šildsa.

Monako je nastavio neverovatan niz pobeda i u Berlinu. Do osme pobede zaredom u Evroligi došli su protiv Albe 90:82.

Eli Okobo je bio inspirisan sa 21 poenom, dok je jedan manje postigao Majk Džejms. Met Tomas je sa 14 poena bio najefikasniji kod Albe.