Jago dos Santos (Foto: MN press)

ABA liga

Fenomenalno poluvreme Zvezde: Zadar ubacio 22 poena i doživeo težak brodolom (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su svladali Zadar sa 93:54 u okviru 20. kola ABA lige. Iako su pregaženi u Areni pred nešto manje od 4.000 gledalaca, gosti su imali u svojim redovima najefikasnijeg pojedinca na meču Luku Božića koji je zabeležio 16 poena i sedam skokova.

Zvezda protiv Zadra izgledala fenomenalno u prvom poluvremenu (53:22) iako je igrala bez četvorice bitnih košarkaša, Lazića, Teodosića, Topića i Tompkinsa. Ekipa Janisa Sferopulosa je daleko bolje ušla u meč, Jago je nastavio tamo gde je stao pre par dana protiv Žalgirisa, trojku je pogodio i Gedraitis.

Posle druge trojke Jaga dos Santosa Zvezda je vodila sa 17:5, dok je na drugoj strani Božić, po običaju, bio raspoložen. Prednost domaćih je samo nastavila da raste, razigrao se Nedović, dodao je i Hanga odlične minute, pa je na kraju prve četvrtine bilo 31:12.

Posle Smartove trojke bilo je 22 razlike, Zadar je zaista bio u podređenom položaju, a posle poena Lazarevića sa linije za slobodna bacanja na skoro četiri minuta do kraja poluvremena videli smo neverovatnih 44:16!

Stigla je Zvezda i do maksimalnih 48:18, a na dva minuta pre kraja poluvremena svi igrači crveno-belih su se upisali u strelce.

Naravno, crveno-beli su spustili gas posle prednosti od 42 poena na startu treće deonice, a Zadar je uspeo da serijom 11:0 donekle i svede razliku na manje potresnu po njih.  Dešavale su se gostima i početničke greške u poslednjoj deonici, pa je prednost domaćina ponovo narasla i do +40 posle trojke Smarta.

Smart je meč završio sa 15 poena, Jago je ubacio 13, Bolomboj 11, Mitrović i Lazarević po 10, a Davidovac i Nedović po 8.