ALEKSA STEPANOVIC, RANKO SIMOVIC i MARKO PAVICEVIC kosarkasi FMP Zeleznika na utakmici Superlige Srbije protiv Mega MIS-a u hali FMP Arena, Beograd 07.06.2023. godine Foto: Ivica Veselinov / MN PRESS KOSARKA, BASKETBALL, KLS, SUPERLIGA, PRVENSTVO SRBIJE, NATIONAL CHAMPIONSHIP, FMP ZELEZNIK, KK MEGA MIS

ABA liga

FMP režirao dramu, Krka pala posle produžetka: Split senzacionalno slavio protiv “Studenata”

Košarkaši FMP SoccerBeta-a savladali su kao gosti Krku u Novom Mestu nakon produžetka sa 89:87 (17:18, 21:16, 15:27, 28:20, 8:6) u meču 14. kola ABA lige.

“Panteri” su trijumfom u Novom Mestu stigli do pete pobede u sezoni i sada su na skoru 5-9, što im je dovoljno za 11. mesto,  dok je Krka pretposlednja na tabeli sa svega tri pobede.

Heroj trijumfa FMP SoccerBet-a bio je nekadašnji plejmejker Krke Matic Rebec koji je ubacio odlučujući koš u produžetku.

Imao je domaćin trijumf “u džepu”, vodio sa devet poena (64:55) na startu poslednje četvrtine, ali je iskusni Bojan Subotić doneo produžetak FMP-u, da bi “panteri” u dodatnih pet minuta bili bolji i zasluženo slavili.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Vojislav Stojanović sa 21 poenom, 17 je ubacio Subotić, a dva manje Rebec. U timu Krke bolji od ostalih bio je Jan Špan strelac 15 poena.

Voja Stojanović FMP

Split nadoknadio -16 u poslednjoj četvrtini i slavio u Podgorici

Košarkaši Splita iznenadili su Stedentski centar u Podgorici u 14. kolu ABA lige, slavivši sa 92:91.

Pobeda gostiju dobija na značaju pošto je ostvarena nakon minusa od 19 poena na početku poslednje četvrtine, dok su na kraju treće bili u zaostatku od 16 poena.

Već prvu četvrtinu crnogorski tim dobio je dvocifrenom razlikom (24-13), koja je u drugom periodu narastala do 14 poena viška, dok se tokom treće činilo da je utakmica već prelomljena.

Luis Saliven bio je najefikasniji u pobedi sa 28 poena, a uhvatio je uz to i 8 lopti pod koševima. Šenon Šorter je pobedi doprineo dabl-dablom od 21 poena i 10 skokova, uz 7 završnih dodavanja.

U poraženom timu je Mateo Drežnjak upisao 19, a Obri Doukins poen manje. Borna Kapusta je ponovo bio na svom nivou sa 16 poena i po 2 skoka i asistencije, iako smo navikli da se više ističe asistencijama.

Studentski centar je sada na učinku od po 7 pobeda i poraza na šestom mestu tabele, a u narednom kolu ga očekuje još jedan okršaj sa hrvatskim predstavnikom, pošto će gostovati Zadru. Split je sada na 10. poziciji sa učinkom od 5 pobeda i 9 poraza, a u narednoj rundi gostovaće Igokei.