Poraz FMP Soccerbeta u Splitu, Foto: Split/Ivica Čavka via aba-liga.com

ABA liga

FMP Soccerbet vodio 13 razlike, pa primio 30 poena za četvrtinu: Nigde kraja seriji poraza

Nova godina uveliko traje, ali ništa novo nije donela u timu FMP Soccerbeta. “Panteri” iz Železnika su upisali i četvrti poraz u januaru u ABA ligi, ovog puta u Splitu 78:66.

Četiri utakmice i sva četiri poraza u 2024. za tim iz Železnika koji nije na poslednjem mestu na tabeli samo zato što ove godine ima i gorih ekipa od njih.

A prosto je neverovatno ono što se događa košarkašima FMP Soccerbeta. Još jednom su imali kontrolu i rezultat koji ih vodi ka pobedi i onda to na već viđen način ispustili i upisali poraz.

“Panteri” su pred kraj treće četvrtine vodili 40:53, ali tada kreće serija domaćina (20:2) koja se nastavila i na početku četvrte deonice. Pa je tako sa +13, srpska ekipa pala na -7 (62:55). I do kraja su uspeli da postignu samo još 11 poena, dok su primili čak 30 u poslednjoj četvrtini.

Splićane su predvodili Saliven sa 24 i Šorter sa 19 poena i po 6 skokova i asistencija. Kod FMP-a 16 poena Subotića, 13 Rebeca i 12 Fostera.