Matic Rebec na meču protiv Studentskog centra, Foto: SC Derby/Filip Roganović via aba-liga.com

ABA liga

Gde je nestala odbrana FMP Soccerbeta u poslednjoj četvrtini?!

Košarkaši FMP Soccerbeta poraženi su u Podgorici od Studentskog centra 94:85 u 22. kolu ABA lige.

“Panteri” iz Železnika su parirali “Studentima” tokom prve tri četvrtine. Rezultat na početku poslednje deonice je bio nerešen, a onda potpuni pad gostiju.

Odbrana ekipe Saše Nikitovića kao da nije postojala na terenu u poslednjoj deonici. Primili su neverovatnih 34 poena, koliko neke ekipe prime za celo poluvreme.

S druge strane ubacili su 25, ali sa takvom defanzivnom je bilo nemoguće da pobede.

Drežnjak je bio udarna igla domaćina sa 26 poena i indeksom korisnosti 36. Pratio ga je Hadžibegović sa 18, dok je jedan manje postigao Ivišić.

Matic Rebec je ubacio 19 poena za FMP, a poslednje pojačanje Jovan Novak 14.

Studentski centar ulazi u samu završnicu ligaškog dela u vrlo dobroj poziciji da obezbedi plej-of ABA lige drugu godinu zaredom. FMP i dalje nije prebrinuo sve brige oko opstanka, ali je blizu.