MIKE JAMES Majk Dzejms kosarkas Monaka na utakmici Evrolige protiv Crvene Zvezde u hali Aleksandar Nikolic, Beograd 12.01.2023. Foto: Ivica Veselinov / MN PRESS KOSARKA, BASKETBALL, EVROLIGA, EUROLEAGUE, CRVENA ZVEZDA, MONACO, MONAKO
Majk Džejms; Foto: MN Press

Glupost godine napravio košarkaš Monaka: Umesto da bude heroj pobede, postao bizarni tragičar

Drama je viđena u Monte Karlu, gde je Panatinaikos u okviru 15. kola Evrolige savladao domaći Monako sa 91:90 i to poprilično bizarno.

Eli Okobo je prošao put od apsolutnog heroja do apsolutnog tragičara domaće ekipe za svega dve skunde.

Okobo je pri rezultatu 88:88 pogodio na dve i po sekunde pre kraja. Imao je i dodatno slobodno bacanje, namerno ga je promašio, ali je to uradio jako loše, pogodio je samo tablu a sudije su dosudile liptu za Grke.

Tako je PAO u preostalom vremenu imao šansu da nešto uradi.Ataman je zvao tajm-aut, akcija je išla na Grigonisa, a ovaj je uz zvuk sirene pogodio trojku za pobedu Atinjana. Slukas je ubacio 17 poena za PAO, Lesor je dodao 16, a heroj Grigonis 15.Dialo je sa 17 poena bio najefikasniji u sastavu Monaka.

Pogledajte ispod teksta kako je izgledao napad Monaka, te bizaran promašaj Okoba, a potom i šut Grigonisa za pobedu Panatinaikosa.

Fener jedva slavio na domaćem terenu

Košarkaši Fenerbahčea pobedili su večeras na svom parketu Žalgiris sa 80:78 , u još jednom meču punom drame i preokreta.

Fenerbahče su do pobede, koja je izvojevana posle drame u samom finišu, predvodili Tajler Dorsi sa 19, Skoti Vilbekin sa 17 i Džonatan Motli sa 16 poena.

Naš Marko Gudurić je ubacio sedam poena za pobednički sastav. Najbolji kod Žalgirisa bili su Kinan Evans sa 19 poena, pet skokova i pet asistencija i Rolands Šmits sa 16 poena i devet skokova.

Fenerbahče je na sedmom mestu sa osam pobeda i sedam poraza, a Žalgiris je na 16. poziciji sa pet pobeda i 10 poraza.

Jam Madar Fenerbahče: Foto: MN Press

Bajern dominirao protiv bivšeg šampiona Evrope

Košarkaši Bajerna pobedili su Efes u 15. kolu Evrolige 86:71. Ofanzivno je krenuo Bajern u ovaj meč, posle prvih 10 minuta stekao minimalnu prednost, ali je u drugoj deonici uspeo da se “odlepi”.

Trojkama Obsta rasla je prednost Bajerna, ali je s druge strane Efese vezivao mini-serije ne dopustivši znatnu razliku na poluvremenu (50:41). Ipak, Bajern je stekao dvocifrenu prednost posle trećeg kvartala, koju je u četvrtoj četvrtini i potvrdio, te odneo rutinsku pobedu.

Obst je predvodio pobednike sa 17 poena, Bonga je postigao 15, Ibaka 13 uz sedam skokova. Srpski reprezentativac Vladimir Lučić odigrao je 13 minuta, upisao dva poena, dva skoka i tri asistencije.

Oturu je bio najefikasniji kod Efesa sa 19 poena, Dum je postigao13, koliko i Tompson.

Šejn Larkin MVP
Efes bez najboljeg Partizana

Asvel se vratio u crnilo

Olimpija je ubedljivo slavila protiv Asvela u Milanu rezultatom 84:61.

Posle prilično neizvesne prve deonice i sve pola koša razlike za domaći tim, usledila je dominacija Olimpije. U drugom kvartalu Asvel nije pronalazio rešenje za napad italijanskog tima, pre svega Šildsa, pa je Olimpija povela na poluvremenu 46:36.

Po povratku na teren nastavila je da raste prednost tima Etorea Mesine, a u trećem kvartalu istakao se Meli. Poslednjih 10 minuta Asvel kao da je digao ruke i jedva čekao da se meč završi, dok je prednost Olimpije samo rasla.

Najbolji u pobedi bio je Meli sa 17 poena, Šilds je postigao 13, Vojtman i Pojtres po 11. Lovernj je u Asvelu postigao 12, Luvavu i Li po 10.