Vanja Marinković; Foto: MN Press

Gosti 6/6, Srbi 6/6: Marinković, Kalinić, Petrušev Milutinov, Obradović i Gudurić – svi su slavili na strani

Čak šest utakmica ove večeri igra se u Evroligi, a sve je krenulo pobedom košarkaša Baskonije u gostima nad ekipom Anadolu Efesa rezultatom 87:80 (17:17, 19:19, 24:21, 20:30), u meču 16. kola Evrolige.

Najefikasniji kod Baskonije bio je Markus Hauard sa 28 poena. Srpski reprezentativac Vanja Marinković upisao je 14 poena, koliko i Kodi Miler-Mekintajer, koji je još imao i 10 asistencija. Kod Efesa bolji od ostalih bio je Šejn Larkin sa 23 poena.

Baskonija je šesta sa devet pobeda i sedam poraza i izjednačila se sa Partizanom. Efes je na 13. mestu sa sedam pobeda i devet poraza.

Barsa se spasla u poslednjem minutu

Barselona je bila blizu poraza u Kaunasu, gde je Žalgiris pružio možda i neočekivano veliki otpor katalonskom timu. Na kraju je bilo 85:80 za goste, iako je litvanski predstavnik vodio sa 80:77 u samom finišu. Ipak, tada je usledila serija 8:0 koja je slomila otpor Žalgirisa.

Barsa nije imala rešenja za Birutisa koji je meč završio sa 18 poena, dok je Ulanovas imao 15. U ekipi Barse Niko Laprovitola je imao 18 pogodaka, a Jan Veseli 15. Dvocifren je bio i Nikola Kalinić sa 12 poena, ali i osam skokova i šest asistencija.

Litvanci su ostali na samo pet pobeda i 11 poraza, dok je Barselona povratila drugo mesto na tabeli, koje deli sa Virtusom uz skor 11-5.

Olimpijakosu lako u Francuskoj

Iako rezultat možda ne pokazuje da je bilo tako, Olimpijakos nijednog trenutka nije ostavljao prostor za pitanje pobednika u meču protiv Asvela. Tim iz Pireja na kraju je slavio rezultatom 85:73.

Od sredine druge četvrtine je razlika bila dvocifrena, a na -8 su se Francuzi spustili tek u poslednjim minutima, kada je sve već bilo rešeno.

Ajzea Kenan i Aleš Piters su sa 19, odnosno 17, poena predvodili Oly, dok su u domaćem sastavu Paris Li i Timoti Luvavu-Kabaro imali 16, te, 14 koševa. Srpski centar Filip Petrušev ubacio je dva poena, dok je Nikola Milutinov ostao bez poena, uz samo jednu asistenciju.

Olimpijakos je stigao do polovičnog učinka posle 16 odigranih rundi, dok Asvel ostaje poslednji na tabeli sa skorom 2-14.

Fenerbahče ubedljiv u Berlinu

Izabranici trenera Šarunasa Jasikevičusa slavili su kao gosti u Berlinu protiv Albe, 91:80 Bio je to treći uzastopni trijumf turske ekipe i četvrti poraz Albe u poslednjih šest kola.

Čini se da su “kanarinci” meč prelomili u trećoj četvrtini kada su otišli na +17 (69:52). Do kraja su držali prednost i na kraju zasluženo slavili.

Marko Gudurić je za osam minuta postigao dva poena, a najefikasniji u redovima pobedničkog tima bio je Skoti Vilbekin sa 20 poena.

Obradović bolji od Lasa

Pobedu u gostima ostvario je i Monako, savladavši Bajern sa 91:80. Bajern je do pobede predvodio Majk Džejms sa 28 poena, dok se kod Bajerna izdvojio Silvian Francisko sa 21 poenom.

Monako je na četvrtom mestu sa devet pobeda i sedam poraza, a Bajern je na 12. mestu sa sedam pobeda i devet poraza.

PAO slavio u Milanu za 6/6 gostiju

Poslednji trijumf u nizu upisali su košarkaši Panatinaikosa u Milanu protiv Olimpije rezultatom 76:68. “Zeleni” su meč prelomili u poslednjoj deonici, serijom 6:0 kojom su se odlepili prvi put.

Najbolji je bio Kendrik Nan sa 17 poena i pet asistencija, a koš manje imao je Matijas Lesor. U ekipi “manekena” Šejvon Šilds je imao 13, Johanes Vojtman 12, a Flakadori je ubacio 10.

PAO je stigao do skora 9-7, koliko ima i Partizan, dok Milanezi imaju 6-10, koliko ima Crvena zvezda.