kosarkas Partizana na prijateljskoj utakmici protiv AEK-a u hali 3 Beogradskog Sajma, Beograd 13.09.2024. godine Foto: Ivica Veselinov / MN PRESS KOSARKA, BASKETBALL, PARTIZAN, AEK
Partizan razbio AEK pred Grobarima, Foto: MN Press/Ivica Veselinov

Košarka

Grobari videli uživo moćan novi Partizan na premijeri: AEK je rasturen na Beogradskom sajmu

Grobari i Beograd videli su na delu novi Partizan i sigurno im se svidelo, posebno navijačima Partizana. U prvom pripremnom meču pred svojim navijačima crno-beli su razmontirali AEK iz Atine 93:60 u prvom meču pripremnog turnira u hali 3 Beogradskog sajma.

Mnogo, mnogo pre početka utakmice, navijači su ispunili halu i napravili prepoznatljivu atmosferu, kao da je evroligaška utakmica. Mada je to i očekivano, jer svi su želeli da uživo vide kompletno novi tim koji je tokom leta formirao Željko Obradović.

I nisu ostali razočarani onim što je prikazano na terenu. Pre svega mogu da budu zadovoljni željom i borbenošću igrača, koji su i sami hteli da se pokažu i odmah dokažu pred vernim navijačima svog novog kluba.

Navijači Partizana na prijateljskoj utakmici protiv AEK-a u hali 3 Beogradskog Sajma, Beograd 13.09.2024. godine Foto: Ivica Veselinov / MN PRESS KOSARKA, BASKETBALL, PARTIZAN, AEK

Vođstvo od prvog napada na utakmici nije nijednom ispušteno, a samo je raslo i raslo iz četvrtine u četvrtinu. Do kraja prvog poluvremena je već bila to dvocifrena prednost. Posebno je lepo izgledao Partizan na terenu kad je na pleju igrao Karlik Džouns.

U drugom poluvremenu je Obradović na parket ubacio i mladog Bošnjakovića koji je odmah pokazao potencijal. Imao je nekoliko vrlo zapaženih poteza i u odbrani i u napadu.

Razigrali su se crno-beli u trećoj četvrtini protiv tima koji vodi Dušan Šakota. Viđeni su brojni atraktivni potezi, od blokada u odbrani do lepih asistencija i još boljih zakucavanja. Tajrik Džouns se u tome posebno istakao i najavio Grobarima šta mogu da očekuju od njega.

Željan dokazivanja je bio i jedini igrač koji je ostao iz prošle sezone, Balša Koprivica. Zato je bio i malo nervozan pa je reagovao nepotrebno posle jednog jačeg faula Kuzeloglua. Zbog toga je morao na razgovor kod Obradovića. Sigurno da mladi centar želi da ima značajniju ulogu nego prošle sezone, kad je bio sputan i povredom.

Raspucani su bili crno-beli, deluje kao da već u ovom delu priprema su ušli u šuterski ritam. Naravno, ima sigurno još dosta stvari na kojima će Obradović sa svojim stručnim štabom raditi i želeti da ih “ispegla” do početka takmičarskih mečeva.

Probijena je bila i granica vođstva od 30 poena razlike u jednom trenutku i tako je i ostalo na kraju.

Odlično su bili i raspoređeni poeni među igračima, tako da se niko nije posebno istakao. Sterling Braun i Karlik Džouns su ubacili po 12, Lundberg 10, Dejvis 9, Nilikina 8…

Crno-beli će na istom mestu odigrati još jedan meč, protiv jačeg protivnika, novog evroligaša, Pariza. Taj duel će se igrati u nedelju od 21h.